:: Je eerste applicatie in Visual Basic .NET ::
In deze handleiding maken we een simpele webbrowser.
Benodigdheden:
- Visual Basic, Als je het nog niet hebt kan je het downloaden van deze link.
- Deze handleiding
Allereerst, start Visual Basic op en maak een nieuw project aan via File > New Project of druk op Ctrl + N, geef het de naam WebBrowser en klik op Ok.
Als het goed is, zie je nu een blanco Windows venster:
Sleep een Panel en een WebBrowser uit de Toolbox naar Form1. Als je de toolbox niet ziet, druk je gewoon op Ctrl + Alt + X. Klik op de punaise in de hoek zodat hij niet meer weg schuift.
Sleep daarna een ook nog TextBox en een Button naar Panel1.
Verander de tekst van Button1 naar Ga! d.m.v Text in de Properties van Button1. Doe hetzelfde met de tekst van Form1 en verander het in Web Browser.
Het ziet er wat rommelig en klein uit. Zoek in de Properties van Panel1 naar Dock en verander het naar Top. Doe het zelfde met WebBrowser1, maar verander het dan in Fill.
Maak Form1 wat groter en zet alles netjes naast elkaar. Ziet er al wat beter uit hè?
Start je browser op door op F5 te drukken. Als je een webadres intypt en op Ga! klikt, gebeurt er niets. We gaan er voor zorgen dat er wel wat gebeurt. Sluit je programmaatje af d.m.v het kruisje rechts boven.
Klik dubbel op Ga!/Button1 en het code venster verschijnt met een stukje code dat Visual Basic heeft gegenereerd:
Type tussen Private Sub Button1_Click... Handles Button1.Click en End sub:Code:Public Class Form1 Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click End Sub End Class
Er staat als het ware:Code:WebBrowser1.navigate (TextBox1.Text)
Start het programmaatje op en type bijvoorbeeld www.google.nl in het tekstvak en klik op Ga!. Als het goed is, staat Google nu in de webbrowser.Code:Als er op Button1 geklikt wordt, WebBrowser1.Ga Naar (TextBox1.Tekst)
Als je je webbrowser verkleint of vergroot, zul je zien dat het tekstvak en het Ga! knopje niet mee bewegen.
Om dit te voorkomen ga je naar de eigenschappen van TextBox1 en klap Anchor uit. Nu zie je een soort kruis waar links en boven geselecteerd zijn. Klik ook het het rechter stukje.
Vergeet Button1 niet! Doe hetzelfde als bij TextBox1 maar zet het linker stukje uit en het rechterstukje aan.
Start weer je programmaatje op en verander de grootte eens. Als het goed is zie je dat het tekstvak en het knopje correct mee bewegen.
En klaar is, uhhh, Kees?
Veel succes met je volgende projecten!![]()
Laatst aangepast door ninjaplayer : 11 september 2008 om 17:55
Visual Basic .net en een heel, heel klein beetje C#
Leren Programmeren? Maak een webbrowser met tabbladen in Visual Basic.NET
Geef je applicatie een eigen look (VB .net)
Toevoeging:
Huidige websiteurl in TextBox
Als je dit ergens tussen je code plakt(Dubbel-klikken op het venster(Form)), helemaal onderaan bijvoorbeeld, als het maar wel voor 'End Class' is!:
Stop/Volgende/Vorige ButtonPrivate Sub WebBrowser1_DocumentCompleted(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.WebBrowserDocumentCompletedEventArgs) Handles WebBrowser1.DocumentCompleted
TextBox1.Text = WebBrowser1.Url.ToString()
End Sub
Plak dit in de code waar jij het wilt, als je dubbel-klikt op een button, kun je hem een functie geven als iemand erop klikt.
Dit zijn de codes,
Stop(Stopt meteen het laden)
Vorige(Vorige Pagina)Code:WebBrowser1.Stop()
Volgende(Volgende Pagina)Code:WebBrowser1.GoBack()
Laat eerder ingetypte links zien(Auto-aanvullen)Code:WebBrowser1.GoForward()
Kies dit bij de properties:
Suc6![]()
Laatst aangepast door killermenace : 19 december 2008 om 16:48 Reden: codetags goed gezt.
Meteen navigeren bij enter:
Om te zorgen dat je browser naar de opgegeven URL gaat als je op ENTER drukt, typ dit achter je code: (maar nog voor de End Class)
Een vaste startpagina instellen:Code:Private Sub TextBox1_KeyPress(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs) Handles TextBox1.KeyPress 'Start de code op het moment dat de gebruiker op een toets drukt Select Case (e.KeyChar) Case vbCr WebBrowser1.Navigate(TextBox1.Text)' Als de persoon de toets vbCr (=enter) indrukt gebeurt er hetzelfde als wanneer je op ga naar klikt: de browser navigeert Case Else ' Als de ingedrukte toets een andere is dan de toetsen die erboven zijn genoemd (de letters bijvoorbeeld) dan gebeurt er niets End Select End Sub
Zet ook deze weer voor de End Class!Code:Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load WebBrowser1.Navigate("http://www.google.nl/") End Sub
Succes
Programma's maak ik met Visual Basic Express Edition 2008 (VB.NET)
Websites maak ik in XHTML 1.1 + CSS + JS + JQuery
Ik heb Windows Vista, Windows 7 en Windows 3.11
.:: WebBrowser met TabControl ::.
Bij geen enkle nieuwe webbrowser mogen de tabbladen ontbreken! In deze tutorial laat ik je zien hoe je tabbladen toevoegt aan je webbrowser.
Als eerst sleep je natuurlijk een TabControl naar je browser. Maar er moet geen webbrowser in en je moet de twee tabbladen verwijderen. Verander de eigenschappen in het volgende:
- Name » tabBrowsers
- Dock » Full
Omdat je meerdere WebBrowser controls gebruikt (die tijdens het runnen gemaakt worden), kun je niet zoals gewoonlijk bijvoorbeeld WebBrowser1_DocumentCompleted o.i.d gaan gebruiken.
Maak een list van WebBrowsers en een NewTab event aan:
Een nieuw tabblad toevoegen werkt ongeveer zo: In NewTab maken we een WebBrowser. Daarvan veranderen we een paar properties en wijzen events toe. Tot slot wordt er een nieuw tabblad gemaakt en wordt de gemaakte WebBrowser toegevoegd aan de TabControl en de list.Code:Public Class Form1 Dim Browsers As New List(Of WebBrowser) Public Sub NewTab() End Sub
Het NewTab event moet er zo uit gaan zien:
Ook hebben we een code nodig zodat de titels en dergelijke worden weergeven:Code:Public Sub NewTab() Dim newBrowser As New WebBrowser Dim newTab As New TabPage NewTab.Text = "Nieuw Tabblad" ' & tabBrowsers.TabPages.Count & ")" With newBrowser .Navigate("http://googlemyway.com/Webbrowser") .Dock = DockStyle.Fill AddHandler .DocumentCompleted, New WebBrowserDocumentCompletedEventHandler(AddressOf Update) End With tabBrowsers.TabPages.Add(NewTab) Browsers.Add(newBrowser) newTab.Controls.Add(newBrowser) End Sub
Dit kunnen we in elk stukje code aanroepen wanneer het nodig is om de titels en teksten aan te passen.Code:Private Sub SetTitle() txtURL.Text = Browsers(tabBrowsers.SelectedIndex).Url.ToString tabBrowsers.TabPages(tabBrowsers.SelectedIndex).Text = Browsers(tabBrowsers.SelectedIndex).DocumentTitle Me.Text = Browsers(tabBrowsers.SelectedIndex).DocumentTitle & " - Webbrowser met tabbladen" End Sub
Het weergeeft ook (zoals je misschien al las in de tutorial van TheJjokerR) de huidige url èn ook de titel van de site in de titel van je programma.
Om ook de titles aan te passen wanneer de huidige browser klaar is met laden, voegen we een EventHandler toe, dat is wat dit stukje doet tijdens het maken van een nieuw tabblad (zie vorig stukje code). Update wordt dan aangeroepen wanneer WebBrowser.DocumentCompleted wordt getriggered:
AddHandler .DocumentCompleted, New WebBrowserDocumentCompletedEventHandler(AddressOf Update)
Visual Basic zal een fout weergeven omdat Update nog niet bestaat:
Update:
De titels moeten ook worden aangepast als je van tabblad veranderd:Code:Private Sub Update(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.WebBrowserDocumentCompletedEventArgs) SetTitle()' titels aanpassen wanneer de browser klaar is met laden. End Sub
Ga naar je designer en dubbelklik op je TabControl, als het goed is zal er automatisch een stukje code worden aangemaakt met daarin tabBrowsers_SelectedIndexChanged.
Alle code hierin wordt uitgevoerd wanneer je op een ander tabblad klikt.
Het enige wat je hier moet doen is SetTitle() er tussen zetten.
Om een nieuw tabblad toe te voegen type je onder bijvoorbeeld btnNewTab_Click NewTab().
Nu heb je wel een leuke browser met tabbladen, maar je weet nog niet hoe je naar een link moet gaan -_-'.
Om bijvoorbeeld naar helpmij.nl te gaan, gebruik je dit:
Dit gaat hetzelfde als met vorige/volgende, refresh, stop en home.Code:Browsers(tabBrowsers.SelectedIndex).Navigate("http://helpmij.nl")
Sluiten gaat door de webbrowser uit de browser uit de lijst en het tabblad te verwijderen:
Veel succesCode:Browsers.Remove(tabBrowsers.SelectedIndex) tabBrowsers.TabPages.RemoveAt(tabBrowsers.SelectedTab)![]()
Laatst aangepast door ninjaplayer : 28 augustus 2009 om 22:47
Visual Basic .net en een heel, heel klein beetje C#
Leren Programmeren? Maak een webbrowser met tabbladen in Visual Basic.NET
Geef je applicatie een eigen look (VB .net)
Om, nadat het tabblad geladen is, meteen naar dit tabblad te gaan, voeg je dit toe als laatste regel van NewTab():
Code:tabDocs.SelectTab(newTab)