Vista kan Speedtouch 780 niet detecteren

Status
Niet open voor verdere reacties.

Radathag

Gebruiker
Lid geworden
9 okt 2009
Berichten
13
Systeem: Vista (32 bit)
Router: Thompson Speedtouch 780
Firewall: Ja, vista firewall, en inbraakdetectie is ingeschakeld
Netwerkkaart: Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
Lanverbinding: met kabel
DSL Provider: KPN

Het geval wil dat ik graag een aantal poorten wil openzetten om te kunnen gamen etc.
Dmv van port forwarding heb ik een aantal poorten opengezet en uitzonderingen toegepast op de windows firewall waar nodig zodat er geen verdere problemen meer zouden moeten zijn. Alles werkte prima!

Maar nu kan ik zoveel port forwarding doen als ik wil maar de poorten blijven gesloten, althans, de games werken niet meer. Ik heb een windows 7 erop gezet (als 2e besturingsysteem), maar dat werkte niet zoals ik wilde dus heb ik dat weer gedelete. Tevens heb ik ook een Harddisk gekocht die netwerk aansluitingen heeft. Ik heb toen de werkgroep naam veranderd.

Dus ik heb een gratis tooltje gedlled: Simple Port Forwarding
Mooi tooltje! Echter wanneer alles is uitgevoerd (6 stappen) en ik doe tot slot stap 7 om te testen failed hij op alle poorten die open horen te staan.
Heel vreemd, want deze tool voert alles goed uit, hoe je manueel het ook zo doen.

Dus tot slot dacht ik op Speedtouch.nl software updates te dllen en dan is hopelijk alles verholpen, want een factory reset werkte ook niet. Ik heb ook al de Realtek drivers verwijderd en opnieuw geinstalled, geen resultaat.

Na de software van speectouch.nl te hebben gehaald heb ik runde ik de installatie. En wat blijkt?? De software kan de Speedtouch 780 niet meer detecteren! De speedtouch staat ook niet meer in de werkgroep en vanuit het netwerkcentrum kun je niet rechtermuisknop functies gebruiken op de gateway. Dus ik de KPN CD-Rom er tot slot in gestopt, en wat blijkt? KPN CD-Rom herkent de speedtouch wel. Naderhand weer de update software van speedtouch gedlled, maar weer geeft de software aan niet de speedtouch te kunnen detecteren. Tot slot nog gechecked op UPnP aanstond op de router en dat RLTDD gebeuren. Alles staat geactiveerd.

Wie kan mij helpen en ervoor zorgen dat vista de speedtouch weer kan detecteren zodat dus ook de port forwarding weer werkt? (BTW, ik heb ook nog een Laptop met XP, die ik ook niet kan detecteren). Wat zie ik nu nog over het hoofd? Alvast bedankt!

Groeten,
Radathag

Dus wat ik heb geprobeerd:
- Realtekdrivers deleten en opnieuw installeren
- Speedtouch factory reset
- Speedtouch portforwarding manueel gebruikt.
- Simple Prot Forwarding tool gebruikt
- Vista Firewall instellingen gereset
- KPN installatie CD-Rom gebruikt
- Speedtouch software updates ge-installeerd.
 
Ik heb nu een tooltje gedownload UPnP Test Program v1.15.

Dit programma'tje runt een aantal testjes resultaat na meer dan 5 uur *****n op website en vista:

TEST 1 - Operating System Support - PASSED
TEST 2 - SSDP Service Running Check - PASSED
TEST 3 - SSDP Service Automatic Check - PASSED
TEST 4 - UPnPHost Service Running Check - PASSED
TEST 5 - UPnPHost Service Automatic Check - PASSED
TEST 6 - UPnP Framework Firewall Exception Check - PASSED
TEST 7 - Adapter #0 - ............ [IP adres]- FAILED
TEST 8 - Get External IP Address - FAILED

UPnP Test Program v1.15 Copyright Mark Gillespie 2005


Heeft iemand een idee hoe ik de laatste 2 kan oplossen?
Volgens mij hebben de laatste 2 te maken met DHCP ofzo? Hij krijgt geen IP van de Router maar van vista zelf.

Ik heb al op helpmij forum iets gevonden om in regedit iets aan te passen maar dat had helaas geen resultaat.
HKEY_ LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlset\Services\Tcip\Parameters\Interfaces\En dan je grafische kaart\
Daar moest je dhcpConnForceBroadcastFlag waarde 1 of 0 geven. Bleek niet te werken.


Overigens was mijn eerste resultaat:
TEST 1 - Operating System Support - PASSED
TEST 2 - SSDP Service Running Check - PASSED
TEST 3 - SSDP Service Automatic Check - FAILED
TEST 4 - UPnPHost Service Running Check - PASSED
TEST 5 - UPnPHost Service Automatic Check - FAILED
TEST 6 - UPnP Framework Firewall Exception Check - FAILED
TEST 7 - Adapter #0 - ............ [IP asdres] - FAILED
TEST 8 - Get External IP Address - FAILED

UPnP Test Program v1.15 Copyright Mark Gillespie 2005

Ik ben toen naar Start/Configuratiescherm gegaan heb bij zoeken 'service' in getikt vervolgens gekozen voor 'Lokale services weegeven'. (let op dit werk niet bij klassieke weergave). Vervolgens heb ik daar een hoop services gestart en sommige op automatisch gezet waardoor nu alle test PASSED zijn op de laatste 2 na. :confused:
Ik ben dus al een heel eind, feit blijft dat port forwarding nog niet werkt.

Groeten,
Rad.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan