Thumbs.db

Status
Niet open voor verdere reacties.

tinovanommen

Gebruiker
Lid geworden
30 apr 2004
Berichten
81
Hallo,

Situatie;

Ik heb een externe HDD met daarop heel veel mapjes met heel veel foto's, dezelfde data staat ook in de cloud.

Bij een controle viel het me op dat de hoeveelheden van mapjes en data niet met elkaar overeen kwamen.

Middels een mooi 'free' (Treesize Free) stukje software, kwam ik erachter dat in alle gecontroleerde mapjes op mijn HDD een extra bestandje stond; Thumbs.db, maar in mijn Cloud bestanden staan ze niet (misschien is het op mijn HDD pas toegevoegd nadat ik ze ooit naar de Cloud gekopieerd had).

Ik begrijp dat windows dit toevoegd om de foto's sneller te kunnen openen.

Het probleem is nu alleen dat als ik mijn bestanden wil checken/controleren dat ik dat niet meer kan doen door de eigenschappen van een groot aantal mappen te vergelijken. Want dit klopt nu namelijk nooit.

Het enige wat me dan logisch lijkt is om alle Thumb.db bestandjes te verwijderen, maar ik las ook dat windows dit weer terugzet als ik een mapje opnieuw open?? Dus dat schiet ook niet veel op.

Ik zou ook een thumb.db bestand aan de mapjes in de cloud kunnen toevoegen??? maar geen idee hoe dat werkt.

Hoe ga ik hier nu het verstandigst mee om?

Groeten,

Tino
 
Beste,
Je kan het aanmaken van Thumbs.db bestanden bij instellingen in windows uitzetten (je moet hierna de Thumbs.db bestanden wel nog verwijderen).
Hier (en) heb je de oplossing voor windows 10.

helpmij.PNG
 
Bedankt voor de snelle reacties!!

Ik ga kijken of dit een goede oplossing is, aangezien ik ook begrepen heb dat het zoeken in windows zonder de thumbs trager wordt.

Via de Cloud-provider heb ik idd ook begrepen dat zij deze bestanden niet mee kopieeren, omdat het alleen binnen mijn computer belangrijk is.

Ik moet nog een beslissing nemen wat ik ga doen.

Om eenvoudig te kunnen vergelijken, is het misschien het simpelste om het uit te zetten.

Bedankt in ieder geval.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan