2 videokaartenmet verschillende waarden

Status
Niet open voor verdere reacties.

woort080

Gebruiker
Lid geworden
3 jun 2009
Berichten
51
In mijn pc met een MSI X58 Pro-E (MS-7522) moederbord heb ik twee Gigabyte GTX460 1GB videokaarten geplaatst. Niet in SLI
Dit heb ik gedaan omdat ik dan de mogelijkheid heb om 4 monitoren te gebruiken.
Al met al draait, voor zover ik kan zien, het systeem goed.
Wat mij nu opvalt is dat de ene kaart de volgende waarden heeft:
Kaart 1: GPU Clock 715 MHZ en shader clock 1430 MHZ en geheugen Clock 1800MHZ

Kaart 2: GPU Clock 405 MHZ en Shader clock 810 en Geheugen Clock 1800 MHZ

Vanwaar deze verschillen. Kan dit zijn omdat ze niet in SLI staan.
Kan ik als deze wel in SLI staan nog steeds 4 monitoren gebruiken.

Mijn systeem bestaat uit:
Besturingssysteem
Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
Processor
Intel Core i7 950 @ 3.07GHz 45 °C
Bloomfield 45nm Technologie
RAM
18,0GB Triple-Kanaal DDR3 @ 534MHz (7-7-7-19)
Moederbord
MSI MSI X58 Pro-E (MS-7522) (CPU 1) 38 °C
Grafisch
SyncMaster (1920x1080@60Hz)
P193W (1440x900@60Hz)
SyncMaster (1920x1080@59Hz)
MD 20122 (1680x1050@59Hz)
1023MBGeForce GTX 460 (Gigabyte) 50 °C
1023MBGeForce GTX 460 (Gigabyte) 44 °C
ForceWare versie 311.06
SLI uitgeschakeld
Harde schijven
466GB Western Digital WDC WD5000AACS-00G8B1 (SATA) 30 °C
112GB INTEL SSDSA2CW120G3 (SSD)
75GB INTEL SSDSA2M080G2GC (SSD)
Optische schijven
HL-DT-ST DVDRAM GH22NS70
TSSTcorp DVD-ROM SH-D162D SCSI CdRom Device
Geluid
Realtek High Definition Audio

PS. Voeding is een Coolermaster 700 watt

Alvast bedankt
Klaas
 
Laatst bewerkt:
Ik lees in de specificaties:
3 PCI Express gen2 x16 slots
- two dark Blue PCIE x16 slots (PCI_E2 &PCI_E4) support up to PCIE x16 speed, one Blue PCIE x16 slot(PCI_ E5) supports up to PCIE x4 speed
- supports ATI® Crossfire™ & NVIDIA SLI

Dus is de vraag: Zijn beide kaarten wel in de "donkerblauwe" PCI-E slots ondergebracht? Of misschien 1 in donkerblauw en eentje in "blauw"? Want dan lijkt het verklaard.

Overigens ga ik ervan uit dat je eigenlijk dit moederbord bedoelt.

Tijs.
 
Is toch altijd mooi om te zien hoe specificaties van moederborden niet gelezen worden.
 
@Palomino: Wat bedoel je daar precies mee? Als ik de specs goed lees zijn er 2x PCI-E 16x sloten beschikbaar, dus ik begrijp je opmerking niet (met mijn beperkte hardware-kennis :P).

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
Tijs,

Dank je wel voor je reactie. Wat betreft de plaatsing van de kaarten. Ze zitten allebei in een blauw PCI -E slot. Er zijn er drie beschikbaar
Het moederbord is een MSI X58 PRO-E
Wel staat op de doos NVIDIA SLI Ready en ATI Crossfire X Technology
Achter op de doos staat o.a. VIDEO SUPPORT: Support three x16 PCI Express Graphics slots en verder ATI Crossfire & NVIDIA SLI ready

Klaas
 
@dnties
Ik bedoel jouw niet , maar de vragensteller.
Jij hebt het helemaal bij het goede eind.
 
Palomino,

Jou opmerking lezend: was dit sarcastisch bedoeld naar de vraagsteller: ik dus?
Zo ja, besef dan wel dat niet iedereen een "specialist" is.
Maar gelukkig is er op deze site ruimte voor mensen zoals ik.
Was dit niet sarcastisch bedoelt: dan mijn excuses voor mijn reactie.

Klaas
 
Was niet sarcastisch, alleen jammer dat veel mensen de info vaak recht onder zijn neus hebben liggen en er dan vervolgens niets mee doen.
 
Nogmaals dan mijn verontschuldiging, maar gelet op mijn vraag, welke informatie bedoel je dan?
Trouwens Ties, Ik heb even de doos opgezocht, maar volgens mij zitten er 3 blauwe PCI-E sloten in.
 
@woort080: Blijft de vraag over of je die 2 grafische kaarten in de donkerblauwe slots hebt gestopt of wellicht 1 ervan in de 'gewone' blauwe.
Ik zou verwachten dat als je beide grafische kaarten in de donkerblauwe hebt er geen snelheidsverschil zou moeten zijn. Hopelijk kan Palomino dat bevestigen.

Tijs.
 
Het was even zoeken, maar dnties heeft gelijk.
Het moeten de twee donker blauwe pcie sloten zijn, dus de twee bovenste, gezien vanaf de processor.
 
moederbord.jpg
Ik weet niet of ik deze afbeelding goed heb geplaatst, maar dit is hem. En volgens mij zitten er 2 zwarte en drie (licht) blauwe sloten in, en ja ze zitten in de blauwe.
Maar kan het ook zijn, omdat ze niet in SLI staan, dat dan dit het gevolg is? Of maakt dit niets uit.

Klaas
 
Laatst bewerkt:
Tsja, de handleiding praat over 2 donkerblauwe en 1 blauwe
Als ik Palomino goed volg moeten de insteekkaarten naast elkaar zitten, zover mogelijk van de processor af. Dat zouden de 'donkerblauwe' moeten zijn.

Tijs.
 
Nou nee, niet direct.
Bij de sloten staat een E nummer.
Het moet E2 en E4 zijn.
Dat komt neer op de bovenste en de onderste.
Ja,lezen is ook een vak, ook voor mij.
 
De afbeelding die ik heb laten zien is de juiste. Dus 2 zwarte en drie blauwe. Ik kan er helaas geen andere kleur van maken. En die blauwe zijn toch de PCI-E sloten. Ik bedoel dus die slots met die borgjes er op.
De 1e kaart zit in de bovenste (dus het dichtste bij de pros. en de 2e op de onderste blauwe. Maar maakt dit nog wat uit.

Klaas
 
[...]Dat komt neer op de bovenste en de onderste.[...]

De foto laat zien dat de grafische kaarten in de bovenste en de onderste zittten, dus in de goede sloten.
Ik heb dan geen verklaring waarom de ene andere waarden weergeeft dan de andere.
[Natuurlijk ga ik er wel vanuit dat je 2 exact dezelfde grafische kaarten hebt gekocht, liefst nog in 1 bestelling.]

Tijs.
 
Ja het zijn dezelfde kaarten, maar niet in 1 koop. Maar je mag er toch van uitgaan dat als ik een GTX 460 1GB koop, en later er nog eenzelfde bijbestel, dus ook een GTX 460 1GB dat deze kaarten toch wel naast elkaar kunnen functioneren.
Ik heb meen ik al een horen vertellen dat 2 verschillende types videokaarten in een systeem wel werken. Maar hou me tegoed..... het is van horen zeggen.
Maar hoe zit het dan met SLI opstelling. Kan dat nog een reden zijn?
 
In SLI opstelling werkt alleen de bovenste videokaart.
De tweede zit er als slave.
Ze werken samen als ware het 1 grote videokaart.
 
Een dezer dagen hoorde ik een andere visie over het waarom 1 van de twee identieke videokaarten GTX 460 1Gig. minder vermogen afgeeft dan de andere. De reden zou zijn dat als er meerdere monitoren worden gebruikt, deze van hetzelfde type moeten zijn met allemaal dezelfde resolutie. De kaarten moeten dan in SLI staan.
Ik heb inderdaad 4 verschillende monitoren van 19 tot 22 inch en verschillende resolutie resp. 2 x 1920 x 1080 en 1 x 1490 x 900 en 1680 x 1050.

Als ik de twee kaarten in SLI zet, zoals het nu is, geven twee monitoren in beeld. Dat zou overeen komen met de gedachte hierboven dat in SLI het als ware 1 kaart is. Maar ook dan geven de kaarten ongelijke vermogen af.
Verwijder ik SLI dat worden ze alle vier weer normaal aangestuurd. Het verschil in de kaarten blijft hetzelfde, ook dan veranderd er niets.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan