256 of 128 ???

  • Onderwerp starter Onderwerp starter DaanM
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

DaanM

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
11 okt 2000
Berichten
2.009
Ben voor iemand een comp aan het herstellen. Nou had ik de eigenaar opdracht gegeven om wat geheugen bij te kopen. Nu kreeg hij van de winkelier het advies om 256 in zijn comp te zetten.. Maar in welke sleuf ik m ook doe.. de comp geeft niet meer aan dan 128 mb.. Hoe kan dit? Is het mogelijk dat het moederboard het gewoon niet leest? ER zit nl ook nog een pin in van 32 mb.. Dus hij telt op tot ong. 160 mb... Er zit een stickertje op dat neuwe geheugen van 256 mb... Zou dit een technisch verhaal kunnen zijn of een goede verkooptruck????
 
Wat voor moederbord gaat het hier om?
Sommige moederborden ondersteunen niet meer dan 128mb per slot.
Soms zit je ook nog met "double en single density" geheugen.
 
gegevens

processor: intel pentium 3 450 - 600 mhz
coprocessor: internal
cpu clock: 451.1 mhz
level 1 cache: 16 + 16 kb
level 2 cache: 512 kb
system name: VIA technologies, Inc. VT82C692BX
Motherboard: VTech (PC partner Ltd.)
Bios version: Award modular Bios v4. 51PG
Chipset Vendor: VIA technologies Inc
Chipset: VT82C691/693A/694X Apollo Pro/133/133A System Controller
PCI Bus version: 2.10
PnP Bios version: 1.0
DMI/SMBIOS Vers: 2.2
Video Chip Vend: S3 Inc
Video Chip: 86c365/366 Trio3D
VESA OEM String: S3 Incorporated Trio3D
Video memory: 4 mb
Sound chip Vend: Avance Logic, Inc
Sound chip: ALI 3d Enh Sound PnP
Sound Card Type: Soundblaster 16/16 ASP
DSP Version: 4.02
Base Port: 220H IRQ: 5 8bit DMA: 1,3


Had de winkelier dat dan niet moeten weten???
 
Precies wat Crash zegt; sommige moederborden kunnen wel het nieuwe type SDRAM aan, welk nu aan één kant chips heeft zitten, maar dan werkt et vaak maar op de helft van het totaal aan geheugen dat erop zit.

Eigenlijk moet je kijken of je aan dubbelzijdig geheugen kan komen. Deze werken zeker weten volledig.
 
Re: gegevens

Geplaatst door DaanM
Had de winkelier dat dan niet moeten weten???
Eigenlijk had die winkelier dat wel ff moeten aangeven aan je.
Ik neem aan dat je ze nog kan omruilen/terug brengen.
Geef hem dat lijstje wat je nu geplaatst hebt.
 
dus..

Dus terug met die 256 en omwisselen voor 2 x 128 ?? Is dat zeker bij dit moederboard??
 
Neem de pc kast mee naar die winkel en laat het geheugen door hun plaatsen.
Werkt 2x 128mb wel dan weet je genoeg.:)
 
ok..
thanks..
als iemand nog zeker weet dat dit moederboard niet meer dan 128 mb per slot aankan hoor ik het graag...
en verder thanks voor de tips..
 
Moederbord kan wel 256MB aan, maar dan alleen dubbelzijdig. Dat geheugen is vaak duurder dan enkelzijdig. Het moederbord in mijn test-pc ondersteunt wel beide. Ik heb daarin zowel enkelzijdig als dubbelzijdig geheugen.

2x128MB is aan te raden, of je moet dubbelzijdig geheugen kunnen krijgen.
 
Enkel de Intel 440BX kan geen singlesided 256 MB-reepjes aan, deze VIA 133 moet het gewoon aankunnen. Koop dus gewoon een reepje 256 MB PC133 SDRAM, maakt niet uit of hij single- of doublesided is.
 
maar 128

Maar waarom telt hij dan maar op tot 128 mb???? Terwijl het een 256 mb zou moeten zijn volgens het stickertje...
 
Waarschijnlijk omdat het moederbord niet meer dan 128 MB per slot ondersteunt, ik zie dat de PC al wat ouder is, dat zal het dus wel zijn.
 
Geplaatst door Steve
Waarschijnlijk omdat het moederbord niet meer dan 128 MB per slot ondersteunt
dat is toch ook afhankelijk van de chipset?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan