2e harddisk

Status
Niet open voor verdere reacties.

BART JANSSEN

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
5 dec 2004
Berichten
2
Van de een op de andere dag krijg ik wanneer ik 2e harddisk wil benaderen melding "schijf is niet geformatteerd" met de vraag "nu formatteren ?"
Er staan echter bestanden op die ik graag wil redden.
Wat nu ?

Bart
 
Welke Windowsversie? In het geval van XP, 200x en NT, NTFS of FAT32? Bij FAT32, probeer eens via een Bootdiskette bij die schijf te komen.
 
Versie is XP. Heb die bootdiskette gedownload. Hoe nu verder ? Ben geen profi !

Bart
 
Start op met die bootdiskette en probeer die schijf/partitie te benaderen. Gebruik je NTFS op je harde schijven dan kun je daar met een standaard bootdiskette niet bij, je zult dan NTFSDOS moeten gebruiken. Doordat NTFS-partities niet worden gelezen door DOS kunnen schijfletters verspringen.

Probeer op deze manier data naar een andere partitie te verplaatsen.


Kun je er niet bij, probeer dan met recovery software de data te redden.

Heb je eenmaal alle data veilig gesteld, controleer dan de schijf grondig met het diagnosetooltje dat te downloaden is van de site van de makers.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan