2e router met 2e ip range

Status
Niet open voor verdere reacties.

tjoptjop

Gebruiker
Lid geworden
1 sep 2012
Berichten
10
Hallo allemaal,

Ik heb een een router voor mijn bestaande netwerk. Deze router staat op de 1e verdieping. Op de begane grond heb ik een bedrijfje en zou hier ook gebruik van het netwerk willen maken. Aangezien ik nog een 2e router heb liggen dacht ik deze 2e router op de begane grond te plaatsen.

Nu is het de bedoeling dat de 2e router het zelfde draadloze netwerk uitzend, in mijn geval is dat het 192.168.1.1 netwerk. maar ook een 2e netwerk uitzendt waar de gasten gebruik van kunnen maken dus een 192.168.2.1 netwerk. Het is dus ook de bedoeling dat het gasten netwerk niet bij het prive netwerk kan.

Nu de vraag:
0. is dit te doen met een 2e router of is dit een wat omslagtige manier (is een ap bijvoorbeeld makkelijker)
1. hoe verbindt ik de routers aan elkaar (heb ik hiervoor straight of crosskabel nodig)
2. hoe stel ik die 2e dhcp server op me router in.
3. Ook de lan poortjes op de router zou ik gebruik van willen maken.
4. is het ook mogelijk om op mijn bestaande router (eerste verdieping een gast netwerk aan te maken?)
5. als ik een andere ip range neem (192.168.2.1) is dit dan voldoende zodat gasten niet mij mijn netwerk shares kunnen benaderen via het 2e netwerk? of is het ook slim om de subnetmask aan te passen voor het 2e netwerk?
 
Laatst bewerkt:
beste tjoptjop

Ik kan alle vragen in 1 beantwoorden.

U kunt bij u eigen provider aanvragen voor IP adressen, u mag helaas niet een eigen IP adres maken. Het is de regels van IP adressen en hier moet u toestemming aanvragen bij u provider
 
Zelf heb ik een Netgear WNDR3700.
Daar zit een mogelijkheid in om 2 draadloze netwerken (WIFI) in te stellen.
Ze hebben wel de zelfde IP range.

Helaas heb je niet zoveel aan dit antwoord omdat je zelf al 2 routers hebt.

Je kunt ze op beide in een ander IP range laten werken zoals jij wilt.
Je moet je 2e router hetzelfde instellen als je eerste behalve natuurlijk de DHCP, daar vul je andere IP range in.
Hoe je de DHCP op je router insteld is erg afhankelijk van het merk/type router.

Let er op dat het verhaal van edmoor gaat over iemand die 2 netwerken wil die elkaar ook kunnen zien.
Ik neem aan dat bij jouw de 2 netwerken 100% gescheiden moeten blijven.

Groeten Marcel
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan