55 seconden pauze met donker windows logo bij het opstarten

Status
Niet open voor verdere reacties.

gewoon gewoon

Gebruiker
Lid geworden
14 dec 2008
Berichten
97
Bij het opstarten van de computer heb ik ongeveer 1 op de 5x een pauze met een donker windows xp splashscreen terwijl de harddisk niet draait, zie de foto
http://i263.photobucket.com/albums/ii141/Uploader_2008/windowsxplogo.gif alleen dan moet je je voorstellen dat het logo heel erg donker is, na die 55 sekonden licht hij weer op en start die de computer op die verder zonder problemen werkt.

- De harddisk draait niet gedurende de pauze.
- Het is niet exact herhaalbaar, het is dus willekeurig.
- Het gebeurt ongeveer 1x per 5 keer opstarten, zowel warmboot en coldboot.

Mijn dealer zei het volgende hierover:
De oorzaak van het probleem ligt in de communicatie tussen de ICH9 controller en Windows XP.
Bij eerdere uitvoeringen van Intel Sata Controllers doet het probleem zich niet voor, omdat deze controllers nog geheel compatible zijn met de oude IDE norm. De huidige controllers gebruiken echter een ander, niet compatible protocol. Omdat de ICH9 controller pas vanaf 2007 op de markt is en Windows XP al stamt uit 2001 met nog een DOS-achtige boot procedure (althans, aan het begin totdat het Windows logo verschijnt), wordt de ICH9 controller op het moment van booten soms net te laat herkend omdat de ICH9 XP drivers soms niet tijdig worden aangesproken. Windows Vista kent deze klacht niet, want daarin is wel ondersteuning voor het nieuwere sata protocol aanwezig. Mocht er ooit een oplossing voor komen, dan laat ik het u uiteraard weten.



Intel Quadcore Q9550
Videokaart: ASUS EAH3450 met Catalyst control center (Acer V193 monitor)
Windows XP, Service Pack 3
BIOS: American megatrends
 
Ik denk niet dat er nog veel programmeurs zullen zijn om dit beetje tijdverlies op te lossen.
Er is mee te leven.

CrashPuppy
 
Vind je dit een storend probleem ?
Wellicht dat je een snellere opstartprocedure kunt bereiken door het register te tweaken.
Google maar eens.
Hardwarematig zal er niks aan te doen zijn

CrashPuppy
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan