6.12 Volt ipv 5 op mobo 20pin powerconnector. Teveel?

Status
Niet open voor verdere reacties.

robvanhelmond

Gebruiker
Lid geworden
13 jan 2007
Berichten
5
Op de +5Volt pin langs de +12Volt pin van mijn 20 pin powerconnector op mijn moederbord meet ik 6.12 Volt. Is dit teveel???
Mijn PC doet het niet meer en ik vermoed dat een defecte voeding teveel spanning op mijn moederbord heeft gezet en dat dat mijn moederbord opgeblazen heeft.
Ik heb alle harddisks, floppydrive, en DVDspelers van de power afgehaald.
Als ik de switch van de voeding op AAN zet dan brand op mijn moederbord een led en gaat mijn processorfan draaien. Bovendien brand op de voorkant van mijn kast het harddiskledje continu terwijl ik beide harddisks heb losgekoppeld. De powerknop aan de voorkant van mijn kast indrukken heeft geen effect, de PC werkt niet.
Wat kan het zijn??

thanx, Rob
 
Hoe heb je dat gemeten? en waar?

Er zitten ook spanningregelaars op moederborden, die de boel regelen.

Heb je het ook geprobeerd met alleen de proc erin, en de luidspreker er aan? dus voor de rest, alles eraf en eruit, behalve de voeding, uiteraard.

Als je geen biosbeeps krijgt, na een biosreset, tja, mobo denkelijk.
 
meting was gewoon met een spanningsmeter waarvan ik de ene punt op de GROUND gehouden heb en de andere op alle andere pinnen. Dit alles terwijl de power connector op het moederbord aangesloten was en de spanning erop stond.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan