Autonummering

Status
Niet open voor verdere reacties.

tepke

Gebruiker
Lid geworden
3 okt 2004
Berichten
237
hoi

Ik heb een tabel waar ik facturen mee maak.
Deze is gekoppeld aan een tabel waar ik mijn orders mee maak.
Ik laat de tabel facturen met autonummering een factuurnummer aan maken.
Gaat er iets fout in het systeem dan ben ik een factuurnummer kwijt.
Dit mag niet gebeuren omdat facturen opvolgend moeten zijn en er geen nummers mogen ontbreken.
Ik weet dat er geen mogelijkheid is om de autonummering te beinvloeden. daarom ben op zoek naar een andere methode.
bv een nummerieke veld wat automatisch wordt opgehoogd. Dit zou kunnnen door in het voor laatse record te lezen en daar 1 bij op te tellen.
Is dit mogelijk?
kan je de tabel beinvloeden met standaard waarde?
hier kan je formules kwijt, welke formule zal ik moeten gebruiken. stel ik heb veld [autonummer(ex factuurnummer] [factuurnummer],[ordernummer],[factuurdatum]
al vast bedankt
marc
 
Als ik het zo lees dan verandert continu de factuurnummers als je er ergens 1tje tussenuit haalt. Wil je dit ook?
 
Je kunt eventueel een tabel maken waarin je 1 record opneemt met het laatst uitgegeven factuurnummer. Elke keer dat je een nieuw factuurnummer nodig hebt haal je het laatste nummer op en tel je er 1 bij op. Als er niets mis gaat en de factuur wordt opgeslagen hoog je de waarde in de tabel op.


Grtz,
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan