beeld valt weg

Status
Niet open voor verdere reacties.

bvdzwart

Gebruiker
Lid geworden
9 jan 2017
Berichten
19
Op de zaak heb ik een pc , dmv een HDMI splitter, aangesloten op 3 samsung tv's. Hierop worden camara beelden getoond.
Nu valt bij 1 van de tv's om de x seconden het beeld een paar keer weg. De andere 2 tv's draaien gewoon door.
Iemand een idee hoe dat komt? En vooral hoe het op te lossen.
 
Hallo, U zult moeten uitsluiten dat het aan de computer en kabels of stekkers ligt door de toestellen om te wisselen of even de defecte televisie zelfstandig te gebruiken.

Wanneer het aan de TV ligt dan zijn er op YouTube reparatie video's te bekijken. Hierin wordt getoond dat dit vaak één van twee oorzaken heeft;

Een printplaat heeft een breukje in een soldering, er voorzichtig op of tegen de rand drukken geeft dan meteen verandering te zien dus het wegvallen of terugkeren van beeld. In dat geval kan je verder zoeken.

Of een condensator, wellicht van de voeding, is stuk gegaan. Condensatoren zijn stroomverdelers (er kan gevaarlijke hoogspanning op staan, ook als de stekker er al uitgenomen is). Ze zien er uit als meestal zwarte torentjes en grotere zijn meestal zilverkleurig, met tekst er op gedrukt en de bovenkant is altijd metaalachtig en in drieën gedeeld. Een defecte heeft een ietwat bol staande bovenkant en de kleinere kunnen bovendien zijn geploft, met de huls rommelig en los eromheen bijvoorbeeld. Dit zijn nog delen die een knutselaar met een soldeerstation kan bestellen en vervangen.

Met het toestel opengemaakt kunnen ook de stekkerverbindingen van lintkabels tussen de prints beoordeeld worden. Ook dat is op YouTube te zien.

Artikelen die niet (lang genoeg) doen wat je ervan kan verwachten moet de verkoper vergoeden naar verhouding van gebruiksduur. Een constant ingeschakelde TV kan alleen wel eens versleten zijn na een aantal jaren. Dat is dan natuurlijk logisch. Problemen met de voeding komen veel voor. Dit is dan een module die misschien uitgeruild kan worden als het probleem niet een daarop geplaatste condensator is. Een gelijke TV kan misschien gevonden worden met advertentiezoeker.nl
 
Heb het een en ander geprobeerd. Andere voeding, andere tv.
Heb de "probleem" tv met een ander HDMI kabeltje op de splitter aangesloten en nu gaat het goed.
Kan dus eigenlijk alleen maar aan de HDMI kabel liggen lijkt me
 
U heeft wel gelijk in deze veronderstelling. De draden zijn maar dun.
Je moet ook rekening houden met de lengte. 10 meter is ongeveer het maximale, dan kan het beeld wegvallen, en bij elke lange kabel moet het goed contact kunnen maken in de aansluitingen. Het al dan niet oprollen en nabijheid van storingsbronnen spelen dan mee. In het geval dat de stekker een aarde heeft dan zou ik die gebruiken en bij problemen niet zonder meer in een twee polig stopcontact steken.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan