Bekijk de onderstaande video om te zien hoe je onze site als een web app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Privacywetgeving
Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.
Hallo,
Door het bereik A:A pak je de hele kolom.
Maar is het ook mogelijk op de kolom te definieren vanaf cel 3 tot oneindig?
Helaas werkt A3:A niet![]()
Het liefste in Excel.
Maar wil uit een kolom een gemiddelde berekenen.
En deze kolom wordt steeds langer.
En het nadeel is dat de eerste 3 cellen van de kolom niet meeberekend moeten worden in het gemiddelde.
Maar wil uit een kolom een gemiddelde berekenen.
En deze kolom wordt steeds langer.
En het nadeel is dat de eerste 3 cellen van de kolom niet meeberekend moeten worden in het gemiddelde.
In de bijlage 2 manieren op het op te lossen.
Kern van de oplossing is dat het bereik pas vanaf A4 is gedefineerd tot aan het maximaal aantal rijen (65536).
Manier 1 is met gewoon GEMIDDELDE(bereik)
Manier 2 is met SOM(bereik)/AANTAL.ALS(bereik;"<>"&"")
Beide manieren leveren het zelfde resultaat
Voeg maar een rij toe en het wordt vanzelf opnieuw berekend.
Succes
Wim
WimenBeer
Jij gebruikt ook 65536 in het bereik. Dit is niet nodig, o.a. met een dynamisch bereik kan je het bereik laten samenvallen met wat je echt nodig hebt en niet meer.
Eh, maar wat is dan een dynamisch bereik?
Zomaar een link naar een topic: http://www.helpmij.nl/forum/showthread.php?t=355280&highlight=dynamisch
Wat ik zelf een hele mooie uitleg vind (= filmpje met engels gesproken tekst!) is op deze site te vinden. In een paar minuten krijg je te zien hoe je een dynamisch bereik kan opbouwen.
Groet, Leo
door de VERSCHUIVEN() een bereik dynamisch wordt genoemd.
Ik zou eerder zeggen dat het door een functie als AANTALARG dynamisch wordt (meer of minder cellen in een kolom zorgen voor een groter of kleiner bereik, dus dynamisch), maar we zitten zeker of dezelfde golflengte :thumb:
We gebruiken essentiële cookies om deze site te laten werken, en optionele cookies om de ervaring te verbeteren.