Berichten systeem cutenews

Status
Niet open voor verdere reacties.

Anton0wns

Gebruiker
Lid geworden
25 nov 2008
Berichten
53
hallo

ik wil graag gebruik maken van cutenews.1.4.6 op mijn site maar
ik heb het geprobeerd te doen via deze beschrijving

Stap 1: Download het zip-bestand op Cutephp.com, en pak het bestand uit.
Stap 2: Open je FTP-programma (ik gebruik SmartFTP, en heb deze tutorial dan ook aan de hand van dit FTP-programma geschreven) en kopiëer je map 'cutenews' over naar je ftp.
Stap 3: Klik met je rechtermuisknop op de map 'cutenews' > Properties / CHMOD. Bij Permissions staat waarschijnlijk 0 of 775. Dit getal verander je in 777, en je vinkt onderaan 'Aplly changes tot this folder, subfolders and files' aan, en klik op OK.

Cutenews is geïnstalleerd op je FTP, maar nu kun je er natuurlijk nog niks mee.

Stap 4: Ga naar http://www.jouwsite.com/cutenews. Daar ga je verder met de installatie, en moet je een aantal gegevens invullen, maar dat wijst voor zich.
Stap 5: Dan ga je opnieuw naar http://www.jouwsite.com/cutenews en kun je jezelf inloggen.
Stap 6: Als je een nieuwsbericht / logje wilt plaatsen, klik je op 'Add news'. Bovenaan kun je de titel invullen (diet moet je ALTIJD doen, anders is je log opeens weg als je je nieuws wilde toevoegen), en bij 'Short Story' kun je je verhaal kwijt. Rechts kun je ook nog uit een aantal smilies kiezen, om je berichtje wat op te fleuren. Als je je berichtje klaar hebt, klik je onderaan op 'Add News', en je nieuws is toegevoegd. Als je dit wilt controleren ga je naar http://www.jouwsite.com/cutenews/show_news.php. Als je je berichtje wilt wijzigen klik je bovenaan op 'Edit News', en dan kun je het veranderen.

De opmaak is nu nog erg saai en standaard, maar ook dat kun je veranderen.

Stap 7: Klik bovenaan op 'Options' en daarna op 'Edit Templates'. Dan staan er 6 opties: Active news, Full story, Comment, Add comment form, News pagination & Comments pagination. Met de onderste 2 heb je barweinig (ik tot nu toe nooit) te maken, dus die laten we met rust. De bovenste is de belangrijkste, 'active news' staat voor het nieuws bericht dat je te zien krijgt. Als je daarop klikt krijg je een aantal hulpmiddelen te zien, met daaronder een hokje waar je die kunt invullen. Als het goed is wijst dit wel voor zich, je kunt het helemaal naar eigen keuze invullen. 'Full Story' is bijna hetzelfde als 'Active News', maar toch net iets anders. Als je een héél lang berichtje hebt, dan kun je er ook voor kiezen om maar een deel op de nieuwspagina te zetten, maar dat je dan onderaan klikt om de rest van het bericht te lezen, dat is de 'Full Story'. 'Comment' is hoe de reacties eruit komen te zien, en 'Add comment form' is het reactieveld, maar daar hoef je niets aan te veranderen.

Als het goed is moet je nu fatsoenlijk kunnen bloggen, en ziet het er ook nog fatsoenlijk uit. Maar er is natuurlijk altijd meer:

Stap 8 - smilies toevoegen: Er zitten al een paar standaard smilies bij cutenews, maar als je zelf smilies hebt gemaakt, of op een site hebt gevonden (die je mag gebruiken), dan kun je die ook toevoegen. Ga weer terug naar je FTP-programma, en ga naar cutenews > data > emoticons. In deze map staan de smilies die je nu hebt. Als je die niet leuk vind, verwijder je ze allemaal, en kopiëer je je eigen smilies naar die map over. Ga nu weer naar http://www.jouwsite.com/cutenews en klik bovenaan op 'Options' en daarna op 'System Configurations'. Bij general staat ook 'Smilies' met daarachter een hokje met namen van je oude smilies. Deze namen verwijder je, en je vult het in met de nieuwe namen van je smilies. Je vult ze in zonder .jpg of .gif of iets dergelijks erachter, achter elkaar, gescheiden door enkel een komma (geen spatie). Ikzelf heb ze voor het gemak 0 t/m 21 genoemd, dus je vult dan gewoon in: 0,1,2,3,etc. in. Nu heb je je eigen smilies, en kun je ze ook gebruiken.
Stap 9 - categorieën maken: Je logjes / berichten kun je ook in een categorie plaatsen, die je zelf kunt aanmaken. Ga naar 'Options' > 'Edit Categories'. Dan kun je een naam voor je categorie verzinnen, en je kunt er ook nog een icon bij invullen. Die moet je dan wel even ergens uploaden, en de url dan daar invullen.

maar bij stap 4 gaat het mis
mijn site is : http://hab-hop.site40.net/ subdomain en host komt van http://www.000webhost.com/ die duidelijk php en MySQL onder stuind
maar als ik bij stap 4 mijn site met daar achter cutenews plaats krijg ik dit
http://hab-hop.site40.net/cutnews
en dan krijg je 404 error...

Hoe kan dat ik heb stap 1 2 en 3 sucsesvol afgerond
 
Dus je hebt alle files uit de zip gehaald,
alles geupload in de map cutenews
de chmod ingesteld.

dus:
vind de map genaamd Data in je Cute News map (in je FTP Client) en klik rechts op de map. Nadat je R-geklikt hebt zet je de CHMOD/Properties en wijzig het in nummer 777, en kies Ok

Dus kun je met je ftp progje zien of alle files wel zijn geupload?

:cool:
 
Re:

moet dat een map zijn ? :o
daar is niks van gezegd :P in die beschrijving want er staat wel van : subfolders and files
maar dat kan ik niet celecteren
ik heb gwn de zip in public-html staan
en dat heb ik veranderd in 777 ja :)
ik zal het proberen alvast bedankt ik reageer nog wel is als het niet is gelukt :thumb:
 
Laatst bewerkt:
ik heb gwn de zip in public-html staan
tja, en dat is niet de bedoeling.
In de zip zitten alle files.
Een zip is één file, met alle files daarin.
Die zipfile moet je uitpakken............. STAP 1
met een unzipprogramma.
Dan krijg je mappen en files.
En heel die bubs doe je ftpen naat je site....... STAP 2
Dan kun je pas verder met chmod ....... STAP 3..

:cool:
 
re

ja bedankt heb het ondertusse al begrepen :)
ben heel toevallig net bezig maarja bedankt :thumb:
 
tja, en dat is niet de bedoeling.
In de zip zitten alle files.
Een zip is één file, met alle files daarin.
Die zipfile moet je uitpakken............. STAP 1
met een unzipprogramma.
Dan krijg je mappen en files.
En heel die bubs doe je ftpen naat je site....... STAP 2
Dan kun je pas verder met chmod ....... STAP 3..

:cool:

ik was bezig met het instaleren en ik heb men user name en paswoord ingevuld enz. en dan krijg ik deze error :eek:

Warning: fopen(./data/users.db.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/a2229094/public_html/cutenews/inc/install.mdu on line 222

Free Web Hosting
Sorry but installer can not write to file ./data/users.db.php,
please check if file exist and if it is properly CHMOD`ed
 
De file data moet je op 777 zetten,
met je ftp progje, dus op de remote.

:cool:
gedaan en krijg nogsteeds deze error :

Warning: fopen(./data/users.db.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/a2229094/public_html/cutenews/inc/install.mdu on line 222

Free Web Hosting
Sorry but installer can not write to file ./data/users.db.php,
please check if file exist and if it is properly CHMOD`ed
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan