BIOS laat niet of heel langzaam

Status
Niet open voor verdere reacties.

swallav

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
19 jul 2007
Berichten
1.482
Mijn laptop (een acer aspire 7520G, AMD turion X2 Tl-60, gforce 8400m G, nforce 560a, 2gb 667 mhz merkloos en dat allemaal is nog geen twee jaar oud) laadt de BIOS niet meer. Dat wil zeggen hij komt niet voorbij het BIOS scherm. Het balkje blijft hangen. Soms laadt ie hem wel maar dat duurt dan ongeveer anderhalve minuut terwijl dat voorheen binnen 5 seconden gebeurde. Als je vervolgens op F2 drukt om de BIOS binnen te gaan, stopt alles. Je kan niet meer op ctrl + alt + del drukken om te rebooten, num en capslock lampjes weigeren te branden hoe vaak je er ook op drukt. Dan freezed alles. Heeft iemand een idee hoe ik dit probleem kan verhelpen? Alvast bedankt.
 
Das nogal snel. Binnen twee jaar volledig onklaar gemaakt terwijl die praktisch altijd op een bureau staat. Het is ook van de ene op de andere dag gebeurd. En wat ook zo apart is, dat als hij eenmaal opstart, alles prima werkt.
 
Laatst bewerkt:
Kijk eens of je het Bios kunt resetten en controleer ook de spanning van je moederbord batterij.
 
Heb mijn BIOS gereset, leek even goed te gaan maar al gauw weer hetzelfde idee. Even een vraag over BIOS battterij. Hoe vind ik deze in mijn laptop? Is dit gewoon een CM2032 of is dit een ander model dan in de meeste desktops te vinden is?
 
CR2032 of een CR2025 zal er waarschijnlijk in zitten. Ik kwam als het goed is de afbeeldingen tegen van jou moederbord;
Vermoed dat dit de onderkant van de laptop is.
[smallimg]http://www.helpmij.nl/forum/attachment.php?attachmentid=78637&stc=1&d=1259082070[/smallimg]


Zie wat ik omlijnt heb, lijkt me die knopcel;
[smallimg]http://www.helpmij.nl/forum/attachment.php?attachmentid=78639&stc=1&d=1259082075[/smallimg]


Bron;
http://www.notebooksolutions.ca/zc/index.php?main_page=product_info&products_id=5191
 

Bijlagen

  • Ene kant kant aspire 7550G moederbord.jpg
    Ene kant kant aspire 7550G moederbord.jpg
    78,8 KB · Weergaven: 163
  • Andere kant aspire 7550G moederbord.jpg
    Andere kant aspire 7550G moederbord.jpg
    85,1 KB · Weergaven: 169
Ok, ik heb alleen een probleem. Het een van schroefjes, heeft geen kruis meer. Maw hij is kapot gedraaid. Is hier een oplossing voor? Ik probeerde hem van onder open te maken of is er een snellere manier vanaf de bovenkant door het toetsenboard eraf te halen (ik heb niet zo veel ervaring met laptop openschroeven).
 
Ok, ik heb de boel geopend. Nu kan ik echter geen batterij vinden. Het moederboard komt overigens wel aardig overeen. Echter geen batterij.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan