C# Lopen Game

Status
Niet open voor verdere reacties.
Heb vroeger altijd Retro's gemaakt met de nieuwste versies (ook oldskool) maar ga naar Ragezone.com, daar vindt je tut's en downloads ;)
 
Meestal als je een spel maakt:

1. Ga eerst kijken welke taal je in gaat schrijven. In dit geval is dat C#
2. Zoek hierna een game engine of schrijf je eigen.
Je kan ook XNA gebruiken.
3. Leer gameEngine/XNA/OpenGL/DirectX/Iets dergelijks te gebruiken
4. Schrijf je spel
5. Verkoop je spel
6. ???
7. Profit

Dit zijn meestal de stappen van een indie developer.

Om zomer een kamer te maken is de opbouw iets van:
1. Maak een class kamer en zet in die class alle objects en opbouw van de kamer etc.
2. Maak textures en link deze naar je objects.
3. Render je kamer in je spel
4. Maak een playertexture en render deze
5. Laat je playertexture bewegen met pijltjes input

Oftewel in kort:
Als je echt die kamer wil programmeren moet je er behoorlijk wat tijd in steken.
Kamer textures maken: 6 uur? Hangt erg er vanaf hoe veel je er wil etc.
Player textures maken: 3 uur
Programmeren basis game engine: 0 uur (als je al een game engine hebt) anders voor een 2D engine 4 uur ofzo (hangt er vanaf hoe geexperienced je bent)
Programmeren van alle objects/enteties: 2 uur
Bug testing, debugging etc.: ???
Extra: 10 uur (tijdverspilling, beetje informatie googlen etc.)
Complete tijd nodig: ongeveer 1 dag.

Dus het is niet zo simpel als het lijkt om een spelletje te maken. Eerst zou ik maar een beetje photoshop ervaring opdoen (voor het maken van de textures).
Daarna kan je het best een isometric 2D game engine gebruiken. (Google it)
Aangezien je waarschijnlijk .net of java gebruikt is het redelijk gemakkelijk in vergelijking met C++.
Het handigst is het natuurlijk als je ergens een habbo hotel texture pack kan downloaden. Deze mag je natuurlijk NIET!!! gebruiken als je het spel ergens released.
Anders moet je of een ungelicenseerd texture pack vinden of ze zelf maken.
De opbouw van een kamer is redelijk ingewikkeld. Hier zal je redelijk wat over moeten nadenken, denk aan:
1. vloer
2. trappen
3. muren
4. objecten
5. interativity
6. rendering

Succes!
 
misschien een tip.

A* (A-star) algoritme. is erg makkelijk voor routebepaling binnen een kamer. het werkt door middel van nodes. kortom, je moet je "vloer" gaan verdelen in een grid zodat je er kan navigeren door middel van nodes. je kan zelf de naukeurigheid bepalen bijv op elke x,y een node te plaatsen of op elke 10 bij 10.
 
mmm, for pathfinding kan je gewoon een opensource library vinden. Veel simpeler dan het zelf te schrijven. Maar ik zou eerst de game bouwen, rendering etc. Voordat je begint met AI en polishing
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan