• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Cellen terugplaatsen

Status
Niet open voor verdere reacties.

Tempelman

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
4 aug 2005
Berichten
2
In Excel heb ik een medische trefwoordenlijst gemaakt.

In de kolom staan de woorden en in de rijen de synoniemen voor elk woord. Nu wil ik alles controleren op spelling en schijfwijze en wil daarom alle woorden onder elkaar zetten in één kolom. Om daarna op alfabetische volgorde rangschikken, te controleren en zo nodig te wijzigen en daarna weer terugzetten op hun oude plaats. Deze laatste stap is een probleem, wie weet hoe ik cellen weer terug kan zetten nadat ze bewerkt zijn?

Alvast bedankt,

Alex

ps. spellingscorrector (F7) is onvoldoen omdat er verschillende spelling en schijfwijze accepteer.
 
Ik zou zeggen maak een kopie van je bestand waarin je alles sorteert. Wanneer je een woord tegenkomt dat afwijkt qua spelling van eerder genoemde woorden, kan je in het orgineel via CTRL F gewoon dat woord direct vinden en aanpassen.
 
Aan: jheesterbeek
Dezelfde vraag heb ik ook in dat forum gesteld maar ik heb nog geen bevredigend antwoord. De oplossing die wordt voorgesteld is nogal bewerkelijk, vandaar dat ik hoop dat iemand die dit forum leest me verder kan helpen.

Groet,

Alex
 
Ik snap dat je alle woorden onder elkaar wilt zetten zodat je direct de verschillende spellingswijzen kunt zien. Toch blijf ik er bij dat je het bestand gewoon 2 keer moet hebben, een keer netjes gesorteerd en het orgineel. Zodra je iets inconseqents ziet moet je naar je orginele bestand gaan en daar zoeken en vervangen gebruiken zodat je het direct overal kan wijzigen. Dit lijkt mij de makkelijkste en snelste optie.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan