Andermans draadloos netwerk gebruiken
Met een draadloos netwerk wordt het ineens mogelijk om te "surfen bij de buren" of bij wie dan ook, wanneer een computer binnen het bereik van diens access point is. Soms is dat access point wel beveiligd
Strafbaar als wederrechtelijk
Het gebruik maken van andermans draadloos netwerk is strafbaar wanneer daar geen toestemming voor is. Wie bijvoorbeeld het wachtwoord raadt van het netwerk van de buren, of via een kraakprogramma hier achter komt, begaat een strafbaar feit. Ook wanneer dit het standaardwachtwoord was dat de fabrikant in het access point had ingesteld.
Volgens de oude Wet Computercriminaliteit was het niet strafbaar om gebruik te maken van onbeveiligde netwerken. Door de wetswijziging per 1 september 2006 is dit veranderd. Nu is elke vorm van "wederrechtelijk binnendringen" op andermans netwerk strafbaar, ook als er geen beveiliging op dat netwerk zit.
Onrechtmatig als schade wordt toegebracht
Zie ook
Ook het gebruiken van een niet beveiligd draadloos netwerk van een ander kan tot juridische claims leiden. Wie een ander schade toebrengt, moet deze vergoeden. De buren een hoge rekening van hun provider bezorgen door gigabytes aan films te downloaden kan worden gezien als een dergelijke vorm van schade toebrengen.
De eigenaar van een netwerk kan door derden aansprakelijk gehouden worden voor alles wat via zijn netwerk gebeurt. Zou een 'wardriver' bijvoorbeeld een netwerk gebruiken om grote hoeveelheden spam te versturen, dan is de kans groot dat de eigenaar van dat netwerk opdraait voor de schade. Het is dus verstandig om een draadloos netwerk te beveiligen.