Draadloos netwerkprobleem (adapterverschil)

Status
Niet open voor verdere reacties.

Numberr7

Gebruiker
Lid geworden
26 apr 2012
Berichten
9
Beste mensen,

Ik heb een apart probleem waarmee ik al dagen lang aan het zoeken ben naar de juiste oplossing/instellingen op mijn netwerkadapter en/of router. Echter is dit nog altijd niet opgelost, dus wil ik jullie om hulp vragen.

Situatie: Ik ben sinds kort verhuisd van de eerste verdieping naar de zolder van mijn huis. In mijn kamer maak ik gebruik van een desktop, waarvoor ik op de eerste verdieping jarenlang een Sitecom WL-352 v2 (op mijn pc aangeduid als RTL8191S WLAN) netwerkadapter heb gebruikt. Echter merkte ik dat de internetsnelheid hiermee op zolder enorm traag werd. Omdat ik gebruik maak van een Linksys E3200 Dual-band router besloot ik een nieuwe dual-band netwerkadapter aan te schaffen, te weten de Linksys AE2500.

Probleem 1: Met de Linksys AE2500 netwerkadapter behaal ik een matige signaalsterkte, terwijl ik met de Sitecom WL-352 een uitstekende signaalsterkte behaal. Dit doet mij vermoeden dat ik met de AE2500 ook een uitstekende signaalsterkte moet kunnen behalen (duurdere en op papier betere adapter). De snelheid in mijn netwerkstatus is met de AE2500 nu lager, maar in gebruik al hoger dan met de WL-352. Oftewel: Hoe kan ik met de AE2500 een betere signaalsterkte (= betere snelheid) behalen?

Probleem 2: Met de AE2500 valt mijn internet vrijwel altijd na enkele minuten (soms zelfs seconden) weg. De melding: 'beperkte toegang, geen netwerktoegang verschijnt dan' terwijl er nog wel signaal is. Met probleemoplossing van Windows 7 krijg ik soms de melding dat de standaardgateway niet te bereiken was. Dan is het probleem voor wederom seconden/minuten opgelost, waarna hij weer terugschiet in beperkte toegang. Het rare is dat ik dit niet heb met de WL-352. Daarmee heb ik een stabiele verbinding met een sterk signaal en redelijke snelheid. Alleen niet de gewenste snelheid, plus dat deze de 5ghz band niet ondersteund. Vraag 2 is logischerwijs: Hoe kan ik met de AE2500 een stabiele internetverbinding krijgen die niet steeds wegvalt?

In het kort wat ik in principe gebruik + wat screenshots:
  • Modem: Zyxel P-2602R-D1A (staat op de begane grond)
  • Router: Linksys/Cisco E3200 (staat op de begane grond)
  • Netwerkadapter: Linksys/Cisco AE2500 (staat op de zolder). De WL-352 gebruik ik nu omdat die stabieler is, maar doel is om de AE2500 te gebruiken.

Toelichting screens: Draadloze Netwerkverbinding is de Sitecom WL-352 v2 adapter - Netwerk Winter is de Linksys AE2500 adapter

netwerk1.jpg
netwerk2.jpg
netwerk3.jpg

Ik hoop dat iemand een oplossing heeft. Bedankt alvast!
 
Laatst bewerkt:
Ben je met 2,4 ghz band verbonden? forceer dat eens.
 
zelfde tip als royb3 want ik zag in die eerste screenshot "radio type 802.11 a/b/g/n". Die "a" standaard zeker verwijderen uit je instellingen. Verder zou ik als encryptie type geen PSK instellen maar AES.
Kwaliteit vh ontvangen signaal (en daarmee de snelheid) hangt grotendeels af vd obstakels tussen de router en de pc. Tss gelijkvloers en de zolder een goede verbinding krijgen is niet gegarandeerd. Zijn de plafonds bijvoorbeeld geïsoleerd, beton en wapening werken ook sterk verzwakkend.
't is jammer vd reeds gedane kosten maar misschien had je beter gekozen voor Powerline adapters ipv draadloze USB adapters (met deze laatste heb ook slechte ervaringen qua bereikbaarheid)
 
Ben je met 2,4 ghz band verbonden? forceer dat eens.

Ja, ik zit nu standaard met 2,4 ghz band verbonden. Wat bedoel je precies met forceren?

@contrazoom: Ik ga die instellingen eens aanpassen. Dat heb ik nog niet geprobeerd. Powerplugs wordt lastig, want volgens mij heb ik op de zolder geen vast stroomnetwerk. Alleen doorlopend verlengd. En op verlengsnoer werkt het naar mijn informatie niet.

Maar is het niet raar dat ik met de verouderde netwerkadapter wel een uitstekend signaal opvang, en met die ander niet? Gezien die signaalsterkte zou ik geen powerplugs nodig moeten hebben volgens mij.
 
met "forceren" wordt bedoeld alleen op die specifieke modus, dus geen keuze laten. Het forceren heb je toch in de router ingesteld?
Die sitecom adapter is zo oud niet aangezien hij de 802.11n ondersteunt.
 
Oké, ik heb 5ghz band uitgezet op de router en de a-band uitgeschakeld. Ook staat de beveiliging bij instellingen op WPA2-personal AES. De snelheid die in de screenshot op 5,5 mbps staat, is nu 19,5 mpbs, dus er is blijkbaar wel een positieve verandering opgetreden. Hoewel het signaal niet veel sterker is geworden.

Echter kan ik nog steeds geen gebruik maken van internet met de AE2500, gezien ik nog altijd onbeperkte toegang heb. Heb deze adapter ook even getest op mijn laptop op zolder (ingebouwde wifi ontvanger uitgeschakeld). Daarbij behoud ik gewoon internettoegang. Enig idee waar dat aan ligt?

Sitecom adapter heb ik denk ik 2 jaar o.i.d. Toch ouder dan de Linksys.
 
bedoel je niet "beperkte" toegang? Want anders begrijp ik niet direct wat je met "onbeperkt" bedoelt? Is de kwaliteit van internet toegang met de combinatie laptop/AE2500 dan beter qua snelheid/kwaliteit dan de combinatie desktop/AE2500? Ik begrijp de 2de paragraaf in je post niet goed.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan