Een van mijn harde schijven blijkt plotseling volledig gewist te zijn.

Status
Niet open voor verdere reacties.

Birdie260797

Gebruiker
Lid geworden
30 jan 2012
Berichten
9
Een paar dagen geleden heb ik een ssd gekocht om Windows en programma's op te installeren. Vóór de installatie heb ik de oude harde schijf met Windwos uit de pc kast gehaald. Toen ik er zeker van was dat de ssd goed opstartte en werkte heb ik de oude harde schijf in een docking station gezet en de Windows partitie geformatteerd en vervolgens verwijderd. Daarna de andere partitie (met data) vergroot tot de grootte van de schijf, zodat er maar een partitie was. Gelukkig ging alles goed.
Ik heb de oude hdd vervolgens weer in de pc kast geplaatst. Uiteraard eerst de stroom eraf en alle kabels losgekoppeld. Ik moest wel even de "bay" met alle andere schijven eruit halen en de sata en power kabels loskoppelen om alles netjes te krijgen.
Toen ik daarna weer opstartte bleek één van mijn harde schijven (ook met data) ineens helemaal leeg te zijn. Windows zag hem in eerste instantie ook niet en ik moest hem eerst initialiseren.
Ik ben er absoluut zeker van dat ik deze harde schijf niet per ongeluk geformatteerd heb en tijdens het partitioneren heb ik er ook helemaal niets mee gedaan.
Ik heb in het verleden ook wel vaker harde schijven uit de kast gehaald en weer geplaatst en ik heb nooit problemen gehad.
Heeft iemand een idee hoe dit gebeurd kan zijn ? Het enige wat ik kan bedenken is dat ik tijdens het manipuleren van de bay en de harde schijven ergens tegen aan gestoten ben en dat de onderkant van de betreffende harde schijf iets geraakt heeft en dat er iets van sluiting is opgetreden. Maar kán dat überhaupt als er geen stroom op staat ?
 
als u nu die HD die er het laatste in is gezet, er weer uit haalt, herkent Windows die data hd dan ineens weer wel (en is hopelijk voor u ook alle data weer te zien)?
 
Daarna de andere partitie (met data) vergroot tot de grootte van de schijf, zodat er maar een partitie was
Hoi,
hoe en met welk programma heb je dat gedaan en is dat de bewuste schijf waar je het over hebt?
Bij het vergroten v.d. partitie kan de MFT corrupt geraakt zijn.
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk (freeware).
 
Laatst bewerkt:
Er kan zeer wel een "reststroom" opstaan.
Daarom is het verstandig om voordat je hieraan begint een zg. "ATX-RESET" te doen.
Alle power eraf en je aan/uitknop een halve minuut ingedrukt te houden.
Ook op je voeding ( al zou die compleet uitgebouwd zijn ) staat een reststroom.

Wellicht kun je proberen met bv. Recuva je bestanden te redden.

http://recuva.nl.softonic.com/
 
Laatst bewerkt:
Bedankt voor de antwoorden.
@srpchulp: Ook toen ik de betreffende harde schijf er weer uit haalde en in het docking station deed, was ie nog steeds helemaal leeg.
@Mik Zjegger: Dat partitioneren heb ik met MiniTool Partition Wizard gedaan. Maar met die (opnieuw) gepartitioneerde schijf is niets aan de had. De data op de 2e partitie staan er nog steeds op. Met de gewiste schijf heb ik helemaal niets gedaan. Hij zat al in de pc kast en ik heb hem er gewoon in gelaten. In Partition Wizard heb ik er ook helemaal niets mee gedaan.
@coenraad: Dus dat zou de oorzaak kunnen zijn ? Dan zal ik dat onthouden voor een eventuele volgende keer. Met Recuva zal het wel moeilijk zijn want het ging toch om een aantal heel grote bestanden (o.a. een paar Blu-Ray films). En zou Recuva überhaupt wel werken ? Ik heb immers niets zelf verwijderd naar de prullenbak ?
 
Ok, het was niet helemaal duidelijk om welke schijf het ging, vandaar.
Met testdisk (#3) kun je trouwens ook verloren data teruhalen.
Succes ermee.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan