Iets beter lezen:
3) Internet delen via een centrale computer
Dit is eigenlijk de meest gebruikte manier... Zo werkt het:
Er is één centrale PC (de server, ook wel host genoemd) waar het internet binnenkomt, via een netwerkkaart, maar het kan ook met een USB-aansluiting, of zelfs via een klassieke telefoonmodem, wat bij de andere in principe niet kan.. Die centrale PC (server) levert het internet voor de andere PC's (de clienten), maar moet dus wel aan staan als de clienten op het internet willen
Alle clienten hebben één netwerkkaart nodig, en in de server komt een extra netwerkkaart. Als er één client is, moet je de extra netwerkkaart van de server en de netwerkkaart van de client met elkaar verbinden d.m.v. een Cross-cable.
Nu volgt uiteraard de configuratie, want het zal niet zomaar werken. Alles hangt af van het gebruikte besturingsysteem van de server. Een overzicht (dit hoort dus op de server ingesteld te worden !):
Windows 2000 en XP:
Ga naar configuratiescherm, klik op "Netwerk- en Internet-verbindingen, en daar klik je op "Netwerkverbindingen". Als het goed is zie je daar twee verbindingen, één voor het internet. Rechtermuisklik op de internet-verbinding, en kies "eigenschappen". Ga naar het tabblad "Geavanceerd".
Daar zie je twee velden, eentje voor de firewall en eentje voor het delen. Bij het veldje Delen vink je álle vakjes aan. Klik nu op OK.
Windows 95/98/ME/NT4.0:
De simpelste manier is om met een programma te werken. Download AnalogX proxy hier en installeer het. Nu open je het via start, programma's, AnalogX > Proxy > Proxy.
Nu zie je het icoontje onderaan rechts op de taakbalk. Dit programma moet opgestart blijven als je het internet wilt delen.
Nu nog de configuratie van de client(en):
Die is hetzelfde, gelijk welk besturingsysteem er op de server staat..
Ga naar de netwerkeigenschappen (rechtermuisklik op Netwerkomgeving, eigenschappen). Klik op TCP/IP > xxx (waarbij xxx je netwerkkaart is). Klik op eigenschappen.
Controleer of er staat dat het IP-adres automatisch moet worden verkregen.
Als je met de AnalogX Proxy werkt, moet je wel eerst in IE ff naar Extra-Internet opties-Verbindingen gaan. Klik daar op LAN-instellingen, vink alle vakjes uit, behalve het onderste (proxy server). Bij het adres zet je 192.168.0.1 en als poort 6588.
Als dat klopt, dan kan je nu op het internet.
Tot slot nog even vermelden dat je bij deze manier énkel een firewall hoeft te installeren op de server.
Voordeel: kostprijs,
Nadeel: server moet aan staan om de clienten op het internet te laten, internet loopt ook wat trager op de clienten