externe schijf wordt aangesproken tijdens opstart

Status
Niet open voor verdere reacties.

marcdb

Gebruiker
Lid geworden
21 jan 2010
Berichten
9
Goedendag,
Vrienden van ons hebben een externe harde schijf aangeschaft.
Tijdens het opstarten wordt deze na het DVD-station aangesproken en blokkeert alles.
Ik weet dat het dvd-station wordt aangesproken zodat er een reboot cd kan geplaatst worden, om zo de computer op te starten vanaf het dvd station. Dat is normaal toch?

De externe schijf wordt aangesproken tijdens het opstarten en dat zou ik moeten kunnen veranderen. Het strafste is dat ik geweten heb hoe het moet, maar mijn persoonlijk geheugen laat me in de steek.
De pc loopt met windows XP
Kan iemand een flinke voorzet geven naar de oplossing?
Alvast bedankt
Marc
 
In het BIOS de opstartvolgorde aanpassen zodanig dat opstarten van USB niet meer tot de mogelijkheden behoort. Het is overigens niet verstandig een externe HD als een permanente vergroting van je interne HD te behandelen, tenzij de externe HD een goede koeling heeft.
 
In de BIOS (pak de documentatie van het moederbord erbij) ervoor zorgen dat in de sectie Boot Sequence (ook wel gewoon Boot genoemd etc.) de USB aangesloten apparaten in opstart-volgorde helemaal achteraan staan (dus achter de CD-rom, achter de harde schijf etc.).

Succes,

Tijs.
 
Er staat meestal bij het opstartscherm, dus waar je een groot merk naam ziet, Press Del, F12 to enter Setup of zo.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan