Films afspelen via Apple TV vanaf mijn NAS

Status
Niet open voor verdere reacties.

Nootdorp99

Gebruiker
Lid geworden
1 mrt 2006
Berichten
100
Ik ben al een tijdje aan het zoeken of het volgende mogelijk is. Vooralsnog nog niet iets kunnen vinden vandaar dat ik de vraag ook hier een keer neerleg.

Ik heb een Apple TV welke (uiteraard) aangesloten is om mijn thuisnetwerk. Op dit netwerk zit ook een NAS aangesloten (Synology). Ik wil graag op mijn Apple TV films afspelen die op deze NAS staan. Zover ik nu weet kan dat alleen wanneer ik I-tunes opgestart heb, welke op mijn laptop staat, en de betreffende film daarin heb opgenomen. Probleem opgelost zou je zeggen maar ik wil niet altijd mijn laptop aan willen hebben staan en mijn i-tunes opgestart.

Bestaat er een mogelijkheid om via de Apple-TV films op mijn NAS af te spelen zonder i-tunes opgestart te hebben.
Mijn Apple-TV heeft een versie 2 en kan dus niet worden gejailbreakt.

Hopelijk heeft iemand een slimme tip.

Alvast bedankt.
Eric
 
Laatst bewerkt:
De AppleTV heeft als nadeel dat ie niet veel formaten kan afspelen, eigenlijk alleen mp4 varianten met een bepaalde codec. Dat betekent dat je al je films naar dat formaat moet omzetten willen ze afspelen op de ATV.
Jij hebt dan ook nog een ATV2, en die kan max. 720P aan, geen FullHD.
Dat omzetten, of transcoderen, kan een NAS in realtime doen, dus terwijl een film afspeelt. Maar hiervoor heb je een snelle NAS nodig met minimaal een dualcore processor. Heb je geen snelle NAS dan blijft een computer nodig.

De ATV2 is trouwens wel te jailbreaken, zie hier: http://www.appletvhacks.net/2011/04...e-tv-2-on-ios-4-3-with-sn0wbreeze-untethered/
Voordeel daarvan is dat je niet meer vast zit aan alleen mp4, maar ook andere formaten kunt afspelen.

Maar er is ook Plex. Dat is een gratis mediaserver met een mooie en handige interface waarmee je via de ATV al je films kunt zien. Hiervoor hoef je niet te jailbreaken, maar het werkt met een soort hack waarbij een icoon op de ATV wordt gebruikt voor je eigen media. Plex kan ook in realtime transcoderen (en kan zo ook alle formaten aan), en er bestaat een versie voor Synology. Maar of dat zonder computer werkt hangt dus af vd snelheid van je Syn. Die hack voor Plex op de AppleTV heet Plexconnect, zie hier:

http://www.iculture.nl/plexconnect-mediacenter-plex-op-apple-tv-zonder-jailbreak
https://github.com/iBaa/PlexConnect/wiki/Install-Guide

https://plex.tv
 
Laatst bewerkt:
Maar er is ook Plex.

Plex is inderdaad een must-have! Dit kun je ook op een Synology NAS installeren. Nadeel is alleen; transcoderen gaat 'm niet worden. Zorg er dus voor dat de verbinding tussen de NAS <> ATV optimaal is, liefst met kabel, zodat transcoderen niet nodig.
 
Allen bedankt.

Genoeg leeswerk en vertrouwen dat het gaat lukken.
Dank dat jullie zo snel reageren.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan