Foto, Muziek en Films bekijken of luisteren via TV en/of geluids instalatie.

ldries46

Gebruiker
Lid geworden
1 mrt 2006
Berichten
484
Besturingssysteem
Windows 11
Mijn versterker en TV staan in een andere kamer dan mijn computer. Op mijn computer staat ook muziek, foto's en films. Via mijn WD NAS (Met Cloud functie) kan ik daar bijna overal op mijn smartphone naar luisteren en/of kijken. Ik wil graag ook op mijn versterker en via de TV naar luisteren en kijken en dat dan sturen via TV en versterker. Dat wil zeggen dat een aansluiting van de computer naar TV kamer moet komen. Dir is niet mogelijk volledig te doen via een HDMI kabel maar er ligt al een ethernet over stroomnet verbinding. wat voor apparatuur heb ik daar voor nodig.
 
En wat als je de TV verbind met je netwerk ?
Geef meer info (merken en type) over je TV en versterker, dan kan er gerichter oplossingen aangedragen worden.
 
Het bereft een Samsung Tv en een Samsung Soundbar. De soundbar heeft geen internet aansluiting de TV wel. Als ik de soundbar via de ARC aansluiting gebruik dan moet ik de TV aan zetten om Radio te kunnen luisteren. Samsung heeft mij dat zelf bevestigd. De aansluiting op op radio/TV loopt via de ITV van KPN, daar hies ik een radio of TV kanaal. De CD / DVD loopt even loopt ook via HDMI. Om het aantal afstands bedieningen te beperken gebruik ik een Logitech Harmony of een vergelijkbare (Sofabaton)
 
Als je tv een smart tv is, dan kan je toch de NAS benaderen via een app. Dan heb je op je tv ook al je files van de NAS en dus ook muziek.

  • Op de NAS: Zorg dat de mediaserver-app (bijvoorbeeld Media Server op Synology) is ingeschakeld en dat je mappen zijn toegevoegd aan de indexering.
  • Op de Samsung TV: Druk op de Home-knop van je afstandsbediening, ga naar de app of het tabblad Bron (Source) en selecteer je NAS. Je kunt nu direct door je mappen bladeren.
 
Terug
Bovenaan Onderaan