Hoi Suchard,
Nog 2 tipjes van de H.v.d.D.!
Container-breedte
Je hebt nu de breedte van de
.container staan op 1024px. Beter is er 980px van te maken, dan heb je nog wat speling in de breedte. Die is hard nodig voor bezoekers op een resolutie van 1024*768px, want bij een hogere pagina moet de scrollbalk aan de rechterkant er nog van af. Nu krijgt men dit te zien:
De afbeeldingen (en teksten) aan de rechterkant komen er net wel op (heel krap), of net niet. En in elk geval verschijnt er onderaan zo'n lelijke en onhandige links/rechts scrollbalk. Met een breedte van 980px past alles er wel op.
Attentie: paginabrede afbeeldingen zoals de header moeten dan ook iets smaller worden.
Ontwerp-resolutie
Waarschijnlijk heb je het bovenstaande niet opgemerkt, omdat je de site bouwt met een hogere resolutie dan 1024*768px. Dan zie je dit verschijnsel niet.
Iets dergelijks geldt voor de intro-pagina. Dit zal de bedoeling zijn:
Maar bezoekers met een kleiner beeldscherm zien dit:
- Wie gaat scrollen op zoek naar een menu, ziet alleen maar de voetjes.
- Pas daarna zal men met de muis op weg gaan naar de afbeelding zelf, om te zien of daar nog wat te klikken valt.
- Behalve niet zooi mooi is het dus ook minder gebruikersvriendelijk.
Dan is het misschien beter om de afbeelding zo te maken dat deze er ook bij 1024*768px nog mooi op kan. Dan krijgen de hoge resolutie-bezoekers ook een wat kleiner plaatje te zien, maar dat is m.i. minder storend dan een afgesneden afbeelding voor de 1024*768-bezoekers.
Veiligheidshalve gebruik ik bij het webbouwen altijd een reso van 1024*768px. Dan kom ik later nooit voor verrassingen te staan.
Met vriendelijke groet,
CSShunter