• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Gefilterde kolom + en - optellen

Status
Niet open voor verdere reacties.

Oceanbound

Gebruiker
Lid geworden
10 apr 2020
Berichten
7
Hallo,

Ik wil van een gefilterde kolom (L2:L4120) de positieve én negatieve getallen bij elkaar optellen (dus 50 en -150 moet 200 uitkomen). Ik heb al wat dingen geprobeerd met subtotaal en somproduct, maar die werkten niet. Ik heb niet heel veel ervaring met excel, dus wellicht dat dit iets heel simpels is, maar ik kwam er niet uit.

Mvg
 
Plaats een voorbeeld documentje.
 
3 cellen, som van de gefilterden, aantal gefilterden, som van de absolute waarden van de gefilterden
 

Bijlagen

Deze manier had ik ook in gedachten, maar ik hoopte eigenlijk dat er een manier was zonder de kolom "absoluut" toe te voegen.
 
zo dan?
 

Bijlagen

Code:
=somproduct(abs(subtotaal(9;verschuiving(d2:d4500;rij(d2:d4500)-min(rij(d2:d4500));;1))))
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan