Gif afbeelding wel lokaal maar niet op internet

Status
Niet open voor verdere reacties.

Gunneweg

Verenigingslid
Lid geworden
22 okt 2002
Berichten
574
Besturingssysteem
Windows 10 22H2
Ik heb een gifje op mijn website dat als ik de pagina gewoon opvraag maar niet wil verschijnen.
Vraag ik de pagina echter op met index.html aan het eind dan verschijnt het gif-plaatje wel.
Lokaal bij het programmeren is het gifje wel gewoon te zien.
Ik heb al van alles geprobeerd maar het gifje blijft bij gewoon bekijken op internet verborgen.
Andere gifs die in de zelfde directory zijn opgeborgen worden wel getoond.
Raar verhaal maar ik kom er niet uit. Wat doe ik verkeerd?

Hieronder een voorbeeld van de genoemde gifs.

HTML:
<img src="graphics/Stevia.gif" width="130" height="85" border="0"><br></a>
<a href="http://www.aspartaam.nl/stevia/Stevia reclame.html"><div class="note">Stevia kopen</div>

<!--http://www.steviazoetstof.nl/skin/frontend/blank/theme034/images/logo.gif-->
<br><br>

<img src="graphics/vinkje2.gif" width="14" height="15"/>
<a href="http://www.opzijnbest.nl/informatie-over-dieet_2625.htm" target="_blank"><strong>Dieet opzijnbest.nl </a></strong><br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Informatie over<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Dieet<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Alles over Dieet
 
Toen ik opnieuw naar de website keek, bleek een kop boven een artikel ook niet meer te verschijnen. Echter wel met /index.html achter de url. Wat kan daar nou de oorzaak van zijn?

In het bovenstaande html staat een foutje. het moet zijn:

HTML:
<a href="http://www.aspartaam.nl/stevia/Stevia reclame.html"><div class="note">Stevia kopen</div>
<img src="graphics/Stevia.gif" width="130" height="85" border="0" alt="Stevia afbeelding"><br></a>
 
Zonder index.html is dit de locatie van een afbeelding: http://www.aspartaam.nl/graphics/stevia.gif (zonder hoofdletter 'S')
Met index.html is dit de locatie: http://www.aspartaam.nl/graphics/Stevia.gif (met hoofdletter 'S')

Dat verschil in hoofdletters verklaart waarom de afbeelding in het ene geval wel en het andere geval niet wordt geladen. Als ik http://www.aspartaam.nl/index.php bezoek krijg ik dezelfde pagina te zien als zonder index.php. Staat er in de root van je website misschien het bestand index.php met "stevia" zonder hoofdletter?
 
Inderdaad, ik denk ook dat er twee index-bestanden zijn:
  • de ene heet index.php, en daarin staat de stevia.gif met een kleine letter (en doet het niet),
  • de andere heet index.html, daarin staat Stevia.gif met een hoofdletter (en doet het wel).
  • en de server geeft voorrang aan het php-bestand, omdat daar eventueel serverside iets mee moet gebeuren voordat de pagina naar de bezoeker wordt gestuurd.
Dat het lokaal wel altijd lukt, kan ook kloppen: op een windows-machine maakt een hoofd- of kleine letter niet uit.
Maar waarschijnlijk ben je lokaal met de index.html bezig, en daar staat het goed op.
Alleen na uploaden van een nieuwe versie van de index.html zal het fout gaan, want dan blijft de oude index.php voorrang krijgen (veronderstel ik).
- Om te kijken of dit verhaal klopt, het volgende:

Heb je een ftp-programma zoals FileZilla?
  • Kijk dan eens in het rechtervenster of het klopt dat er twee indexen zijn.
  • Zo ja, schakel dan eens de index.php tijdelijk uit door deze te hernoemen tot bv. "index-test.php".
  • Wat gebeurt er dan als je de site opent in de browser (en even een refresh geeft)?
Met vriendelijke groet,
CSShunter
 
Het klopt idd dat er een index.php op de server staat omdat ik bezig ben de site over te zetten naar Wordpress.
Toen ik de hint van Supersnail gebruikte
Zonder index.html is dit de locatie van een afbeelding: http://www.aspartaam.nl/graphics/stevia.gif (zonder hoofdletter 'S')
werkte het wel en was de gif gewoon te zien.
Toen ik echter index.php hernoemde tot index_test.php verdween het gifje weer.
Ik had het wel hernoemd naar stevia met een kleine letter "s"
In de situatie www.aspartaam.nl zonder index.html werkt het zonder dat ik index.php hernoem wel

Blijft over dat ik in beide situaties de kop boven een artikel:
HTML:
<div class="titel"><div class="rood">Laten we hopen dat de EFSA een eerlijk besluit neemt</div></div>
nog steeds niet zie.
 
Op dit moment doet het gif'je het in beide gevallen (en dat klopt, want nu zitten www.aspartaam.nl/graphics/stevia.gif en www.aspartaam.nl/graphics/Stevia.gif er alle twee in!).
  • Dat is ook een oplossing! :)
  • Toch de tip: er een gewoonte van maken om altijd mapnamen en bestandsnamen met een kleine letter te schrijven, dan kunnen er nooit dit soort dingen gebeuren.

In de index.html staat momenteel wel de rode kop "Laten we hopen ... enz.".
In de index.php verschijnt deze niet op scherm, maar staat de regel ook niet in de html-code.

Met vriendelijke groet,
CSShunter
_____
PS: Bij het bekijken van een nieuwe versie altijd even de cache / tijdelijke internet bestanden van de browser legen, en/of een "refresh" of "reload" van de pagina geven. Dan kan er geen oude versie verschijnen die lokaal nog in de browser zat.
 
Het is toch vreemd, ik heb die rode tekst "Laten we hopen ... enz." uit de index verwijderd maar hij blijft gewoon staan.
Ik kan hem ook niet naar een andere plek verhuizen wat ik wel wilde.

Zowel in index.html en index.php
Als ik index.php intoets dan zie ik nog gewoon mijn index.html versie. Dat is trouwens ook wel de bedoeling.

csshunter:
In de index.php verschijnt deze niet op scherm, maar staat de regel ook niet in de html-code.

Ik kan op deze manier niet de php code niet bekijken. Van dat gifje is nu opgelost.
Ik weet dat mijn ISP hoofletter gevoelig is, maar een enkele keer vergis ik met bij het uploaden.
 
ik heb die rode tekst "Laten we hopen ... enz." uit de index verwijderd maar hij blijft gewoon staan.
Ik snap niet waarom we steeds verschillende dingen zien! :shocked:
  • Ik zie nu op de pagina index.php (= terugspringend naar http://www.aspartaam.nl/):
    géén rode tekst; bovenaan op de pagina staat:
    "De website werd het laatst bijgewerkt op: maandag 28 november 2011".

  • Ik zie nu op de pagina index.html:
    ook géén rode tekst; bovenaan op de pagina staat:
    "De website werd het laatst bijgewerkt op: maandag 16 januari 2012".

  • Als ik van de index.html via de Webdeveloper Toolbar de pagina-info opvraag, is de uitkomst:
    "Grootte: 21,33 KB (21.846 bytes). Gewijzigd: maandag 16 januari 2012 20:24:22."
Hier zijn dus vreemde dingen aan de hand. :rolleyes:
Welke browser gebruik je om de pagina's te bekijken?

Met vriendelijke groet,
CSShunter
 
Laatst bewerkt:
De Wordpress versie wordt ontwikkeld door een kennis, hij heeft de index.php nog "verborgen" staan zodat mijn html-versie nog gewoon te zien zou moeten zijn.
Ik kan zelf ook de php-versie niet bekijken (om verwarring te voorkomen denk ik) want hij schakelt gelijk over naar de html site

Ik gebruik Firefox 9.01 en heb de recente geschiedenis vooraf gewist, maar kan de zin in het rood niet zomaar verplaatsen naar een andere plek.
Ik heb idd gisteren nog veranderingen aangebracht.

Het zal wel ontstaan omdat de server voorrang geeft aan het php-bestand, maar ik vind het wel raar dat ik mijn html website nu niet goed kan bijhouden.

Er zijn dus zeker vreemde dingen aan de gang :confused:
 
Hoi Ed,
Tja, dan zal het niet in oude bestanden van je Firefox zitten.
Ik had al eerder het vermoeden dat de knoop wel eens in de Wordpress-installatie zou kunnen zitten. Bij een Wordpress-site (als die op je eigen server komt) neemt deze via php gedeeltelijk het roer over: het is een CMS, en (vrijwel) alles moet over dat CMS lopen (ook uploaden) om het Wordpress-systeem te kunnen laten werken.
In hoeverre het mogelijk is om op één server naast Wordpress ook nog een ander systeem (je huidige site) te hebben draaien, weet ik niet; daar heb ik geen ervaring mee. Ik dacht wel dat het mogelijk is, als je alles van Wordpress in een goede mapstructuur zet via een aangepaste installatie.
Het zou kunnen dat daar iets is misgegaan en de twee systemen elkaar nu bijten (je kunt niet meer goed uploaden) of overlappen (de php-pagina pakt de index af).

Heb je al eens met je kennis overlegd, en wat zegt die van de verschijnselen?

Met vriendelijke groet,
CSShunter
_____
PS: Heb je (lokaal) al een goede en complete backup van je huidige site, voor als het onverhoopt nog erger zou worden? Zou ik zeker doen! :)
 
Laatst bewerkt:
Nog eens zitten bladeren op de site...
Je zegt:
... hij schakelt gelijk over naar de html site
Ja, dat geldt voor alle pagina's die je in het menu kunt zien, met uitzondering van de index.html! Die staat niet in het menu, daarvoor wordt verwezen naar de "root" http://www.aspartaam.nl/, zonder index.html er achter!

=====
hij heeft de index.php nog "verborgen" staan zodat mijn html-versie nog gewoon te zien zou moeten zijn.
Ik denk niet dat het klopt dat de index.php nog verborgen staat, want als je index.php intikt, wordt overgeschakeld naar de "root" zonder een index-pagina erachter vermeld, en kom je uit op de pagina van 8 nov. 2011. Dat gebeurt niet zomaar, dat moet zo (met php) ingesteld zijn op de server.

Ik gooi een balletje op, wat misschien zou kunnen:
  • Er zijn twee index.php bestanden: één in de root (die voor het doorschakelen zorgt), en één in de Wordpress-afdeling, die later de startpagina moet worden, en waar je nu nog niet bij kunt.
  • Maar de index.php in de root schakelt niet door naar de goede index.html pagina. En omdat via het menu alles naar die "onzichtbare" index.php loopt, kom je nooit op de goede index uit.
Kan je eigenlijk met ftp een pagina index.php in de root-map zien? Zo ja, wat staat er dan als opdrachten in, als je 'm via ftp hebt gedownload?

Met vriendelijke groet,
CSShunter
 
Met overschakelen naar de site bedoelde ik als ik de index.php oproep. Ik dan nooit iets zie van index.php, maar alleen de html site.
Er staat inderdaad een index.php in de root waarin de volgende gegevens. Maar omdat deze verwijst naar een andere index krijg ik gewoon mijn index.html te zien.

Code:
<?php
/**
 * Front to the WordPress application. This file doesn't do anything, but loads
 * wp-blog-header.php which does and tells WordPress to load the theme.
 *
 * @package WordPress
 */

/**
 * Tells WordPress to load the WordPress theme and output it.
 *
 * @var bool
 */
define('WP_USE_THEMES', true);

/** Loads the WordPress Environment and Template */
require('./wp-blog-header.php');
?>
 
Hoi Ed,
Aha, deze zet toch iets van Wordpress in gang. Waarschijnlijk pakt ie dan een oude index.html (die van november vorig jaar), die ergens in een Wordpress-map als testpagina is ingevoerd.

Dan zou je deze index.php in de root met je ftp-programma kunnen hernoemen tot index-WP.php en kijken wat er gebeurt.
  • Als het goed is, moet dan daarna gewoon de pagina index.html op scherm komen, met de datum van gisteren (als je naar http://www.aspartaam.nl/ zonder iets surft, en ook als je in het menu naar "Begin" gaat).
Met vriendelijke groet,
CSShunter
 
Laatst bewerkt:
Hoi CSShunter
Index.php veranderd in index_wp.php. Krijg dan mijn site te zien met de bijwerk datum: maandag 28 november 2011
Echter in een geheel andere opmaak zonder CSS e.d. Dat heb ik nog niet eerder te zien gekregen.

Maar dat zal nog wel niet de WP configuratie zijn denk ik want zo klopt er nog niet
veel van. Uiteraard denk ik omdat het theme nog niet wordt geladen.
Maar er zal dan toch nog wel iets mis mee zijn omdat ik mijn html code niet kan wijzigen.
 
Hoi Ed,
Nou, ik ben een boon als ik 't begrijp! :rolleyes:
Ik had verwacht dat je de index.html van gisteren te zien zou krijgen, die had je toch naar de root geüpload? En die zit er ook in: als je 'm direkt oproept, zie je 'm, en als er anders niets in de root zit, moet vanzelf de index.html tevoorschijn komen. *)
Zou je zeggen: maar niet dus!

Ik denk dat je maar gauw je Wordpress-installateur kennis moet kontakten, want we hebben zo ongeveer alles wel geprobeerd, en het lijkt me dat er vanaf de buitenkant niet veel valt te verhapstukken.

Succes!
CSShunter
_____
*) Er is ook geen index.htm (zonder L), of een default.htm of default.html waarnaar gegrepen zou kunnen worden: die bestaan niet en geven allemaal een 404-pagina.
Behalve een php-doorverwijzing zou er trouwens ook nog een .htaccess-doorverwijzing kunnen zijn; maar ook die kan ik van buiten af niet waarnemen (kan wel met ftp).
 
Hoi csshunter,
Ik begreep het van het begin af aan al niet meer. Maar je hebt me toch geweldig geholpen. Bedankt voor het geduld met het uitzoeken. Gifje werkt tenslotte weer

.htaccess zie ik niet met mijn ftp het moet wel via de ISP kunnen maar ik weet even niet hoe dat moet.

Ik heb mijn "Wordpress-installateur-kennis" er al wel van in kennis gesteld en hij zou testen waar het aan zou kunnen liggen.

Als ik van hem hoor wil je het dan weten?
 
Ja hoor, ik ben wel benieuwd hoe het afloopt en wat de diepere gronden waren.
En daar kunnen latere bezoekers van dit topic ook nog wat van opsteken. :)
 
Hallo csshunter,

Het blijkt inderdaad zo (zoals je al gezegd had) dat de browser kijkt naar zowel index.php en index.html.
Hierbij heeft de .php extensie voorrang op de .html extensie. Bij het installeren van de laatst uitgekomen versie
van Wordpress is er automatisch een nieuwe index.php geïnstalleerd. Doordat ze beiden in de root staan geeft dat
conflicten. Bij het werken aan de Wordpress site wordt de index.php op inactief gezet. Dat is nu dus weer gebeurd.
Het is inderdaad mogelijk om dat via htaccess in te stellen.
index.php staat nu uit tot Wordpress live gaat.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan