Hirens Boot CD uitleg

Status
Niet open voor verdere reacties.

EvertJan

Gebruiker
Lid geworden
1 dec 2000
Berichten
207
Besturingssysteem
Windows 11
Office versie
2021
Hallo allemaal

ik wist niet wat voor titel ik moest gebruiken, maar dit is het bekende probleem weer van de foutmelding: Windows kan niet worden gestart omdat het volgende bestand is beschadigd of niet kan worden gevonden,
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Hierover heb ik al vele topics nagelezen maar de aangedragen tips kan ik niet uitvoeren omdat het systeem geen harde schijf kan vinden.
Als ik dus de CD van XP opstart, zegt hij geen harde schijf gevonden, dus (R)epair kan ik niet uitvoeren.
In de BIOS wordt deze wel gevonden.
Waarschijnlijk is het een virus.
Nu heb ik een CD van "Hirens Boot CD" maar daar staan zoveel utils op dat ik niet weet of hier een programma tussen zit wat ik kan gebruiken, zodat Windows ook de HD weer ziet. Met deze CD kan ik wel tests uitvoeren op de HD. De HD is overigens een NTFS schijf.
Ook heb ik een CD waarmee ik DOS kan opstarten.
Hiermee heb ik al het commando CHKDSK en FDISK /MBR gedaan maar heeft niets opgeleverd.
Wie is bekend met dir probleem en kan mij verder helpen.

Groeten
Eppie
 
Kijk eens naar de tips van Lange Pier om het register te herstellen vanuit map system volume information\restore met een aantal cijfers\RP met een cijfer\snapshot. Zie
http://forum.computeridee.nl/showthread.php?t=44254

Het kopiëren van map System vanuit een restore map (in System Volume Information) zou misschien ook kunnen met de Nucia boot CD (met Bart PE).De Nuciaboot.iso (163MB) is te downloaden van http://www.nuciadown.eu/download/nuciaboot.iso. Zie ook
http://forum.computeridee.nl/showthread.php?t=58999

De Ultimate Boot CD is te downloaden op http://www.ultimatebootcd.com/download.html

Maar wellicht is de methode van Wanderer om buiten Windows om een Herstelpunt terug te zetten met behulp van een Winbuilder Live cd ook een optie, zie http://forum.computeridee.nl/showthread.php?t=58953
 
Laatst bewerkt:
Die laatste tip is 'n goeie! :thumb:
 
Laatst bewerkt:
Hirens boot cd

Na nog veel speurwerk heb ik de oplossing gevonden.
Ik heb opgestart via de CD met "Active Boot Disk v.4.1.4. Win PE".
Daarna via het menu "Utilities" - "Explore my computer" de C-schijf gevonden.
Deze kon ik nu helemaal verkennen.
Ik heb toen "C:\Windows\repair\system" gekopieerd naar "C:\Windows\system32\config\system" en de oude dus overschreven.
Daarna kon ik weer gewoon opstarten.

allen bedankt voor het meedenken
 
Ah? Is het zo simpel? Dat kan dus met iedere BartPE CD? Of een DOSdiskette? Ik neem aan dat je nu wel al je progs opnieuw moet installeren? Misschien kan iemand hier wat nader over vertellen?
 
Achteraf is het inderdaad simpel, maar het speur en leeswerk neemt de meeste tijd in beslag. Nee ik hoef niets opnieuw te installeren omdat ik alleen 'system' terug heb gezet die blijkbaar beschadigd was. Alles is weer zoals het was.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan