• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Hulp nodig met index en verglijken

Status
Niet open voor verdere reacties.

ploegvanderbas

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
12 jun 2018
Berichten
1
Goedemorgen,

Voor mijn werk houd ik in een excel tabel bij met folder aantallen klant gegeven en waar deze verspreid moeten worden.
Deze gegevens moet ik vervolgens overtypen naar een bon voor de administratie en een soms een bon voor een externe verspreider.
Nu voel ik er niet veel voor om alles 3 keer over te typen en denk ik dat het anders kan met index en vergelijken. Maar helaas ben ik hier niet zo'n held in.
Zijn er leden die mij hier mee willen en kunnen helpen?


Bekijk bijlage Leeg.xlsm
 
zet in B8 van BOn de volgende formule voor de klantnaam

Code:
=INDEX(Tabel2[Klant];VERGELIJKEN(B5;Tabel2[nr];0))

dan vind die de klantnaam. het vergelijken deel is altijd hetzelfde

het tabel2[klant] deel pas je aan naar de kolom waar je het resultaat van wilt zien
dus voor adres wordt het tabel2[adres]

zodra je binnen de index formule tabel2 en de openingshaak [ hebt getypt verschijnt een lijst met velden waar je uit kan kiezen.

denk dat je met deze formule de basis te pakken hebt nu alleen herhalen voor de benodigde velden.
 
Als het vergelijken deel atijd hetzelfde is, dan zou je dat deel beter in een aparte cel kunnen plaatsen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan