IE-rivalen komen met alternatief ActiveX...

Status
Niet open voor verdere reacties.

gezina

Inventaris
Lid geworden
27 apr 2001
Berichten
12.948
IE-rivalen komen met alternatief ActiveX

hccnet.nl meldt: Een samenwerkingsverband van onder andere Mozilla, Opera en Apple gaat een nieuwe techniek voor plug-ins ontwikkelen voor browsers. De rivalen van Microsoft streven naar een technologie vergelijkbaar maar veiliger dan ActiveX van Internet Explorer. Mozilla, Opera en Apple werken samen met Adobe, Sun en Macromedia om de manier waarop plug-ins draaien in niet-Microsoftbrowsers te verbeteren. Dit moet leiden tot een uitgebreidere interactiviteit van de browsers met onder andere Flash, Shockwave, QuickTime and Java.

De techniek van Microsoft, ActiveX, biedt plug-ins grote interactiviteit. Zo kan een muziekpagina bijvoorbeeld een nummer afspelen met de plug-in van Windows Mediaspeler. ActiveX ligt echter regelmatig onder vuur vanwege veiligheidsproblemen. Veiligheid speelt volgens het samenwerkingsverband dan ook een grote rol bij de nieuwe techniek. "Er is er niet veel beschikbaar," klaagt Mitchell Baker van Mozilla, "als je tenminste geen deel wil uitmaken van de wereld van Microsoft ActiveX."

De concurrenten van Internet Explorer maken nu nog gebruik van de Netscape Plug-in Application Programming Interface (NPAPI). Hiermee is echter geen interactiviteit met een pagina mogelijk zoals bij ActiveX. Bij de nu voorgestelde verbetering van NPAPI zal gebruik gemaakt worden van Document Object Model (DOM) waardoor interactiviteit wel mogelijk wordt. (OM)
Zie ook tweakers.net: Concurrenten IE presenteren alternatief voor ActiveX
 
Mozilla blijft hopelijk toch wel net zo open source als die was?:eek:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan