• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

index formule

Status
Niet open voor verdere reacties.
Test deze eens:

Code:
=INDEX($A$2:$D$10;VERGELIJKEN(H5;$A$2:$A$10;1);VERGELIJKEN(I5;$A$2:$D$2;WAAR))
 
Code:
=index($a$2:$d$10;vergelijken(h5;$a$2:$a$10;[b]on[/b]waar);vergelijken(i5;a2:d2;[b]on[/b]waar))
Je kunt best geen volledige rijen en kolommen definiëren als je maar een beperkt aantal cellen ervan gebruikt. En je kunt ook bestONWAAR gebruiken in plaats van WAAR, gelet op de inhoud van kolom A.
 
Laatst bewerkt:
Je regelnummer wordt anders omdat je niet vanaf het begin van je INDEX matrix vergelijkt maar vanaf begin tabblad dus vanaf regel 1 ipv regel 3. (Komt door je A:A).
Omdat je INDEX vanaf nr 3 begint kan je het zo doen
Code:
=INDEX(B3:D10;VERGELIJKEN(H5;A:A;0)-3;VERGELIJKEN(I5;2:2;0))
of in VERGELIJKEN een vast bereik geven...

Hoop dat je het snapt wat ik probeer uit te leggen :)
 
Hahaha ja zeker en zapatr doet het nog maar eens voor de zekerheid...
Wel een beetje jammer dat ik de enige ben die een poging doet om het uit te leggen :)
 
@spaarie,
er ging wat mis bij mij bij het wijzigen van mijn bericht, vandaar dat het er even twee keer stond (1 werd er inmiddels verwijderd). Mijn bericht bevat wel degelijk een uitleg, als de vragensteller de uitleg bij de functie in de helpfile bekijkt, dan moet hem alles duidelijk zijn.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan