• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Informatie opzoeken en overzetten

Status
Niet open voor verdere reacties.

TaszerRick

Gebruiker
Lid geworden
30 jun 2015
Berichten
7
Goedemorgne allen,

Ik heb een vraag betreffende het informatie opzoeken en overnemen.

Ik wil vanuit het tabblad 'DCS gegevens' de klant opzoeken en overnemen in het Tabblad KOMP. Ik wil alle gegevens meenemen vanuit tabblad DCS gegevens. Het probleem is dat in het originele bestand (bijgevoegd is een klein fragment van het gehele bestand) ongeveer 100 klanten staan en 7000 regels.

De functie =ALS('DCS Overzicht'!A:A=$A$1;'DCS Overzicht'!A3;"") is niet toereikend omdat dan alle 7000 regels doorgenomen worden en dit kost veel tijd en mb's.

Kan iemand mij advies geven over hoe ik dit aan kan pakken?

Met vriendelijke groet,

Rick TasBekijk bijlage Vraag forum Rick.xlsx
 
Beste Ndam90,

Het probleem is dat ik bijvoorbeeld de klant vind in regel 3584. Deze klant heeft dan 40 regels.

Deze 40 regels wil ik een nieuw tabblad, gewijdt aan deze klant, plaatsen. Deze wil ik dan in regel 10 tot 50 onder elkaar hebben.

Dit lukt mij niet.


Met vriendelijke groet
 
2 vraagjes, die te zoeken klant staat die in 1 blok tussen die 7000 regels of verdeeld over de 7000 regels ?

ten tweede, de volgorde van kolommen kunnen die niet behouden blijven in kopie ?


mvg
Leo
 
Goedemorgen Leo,

Het staat in 1 blok maar wel met soms een wit regel ertussen. De kolommen mogen behouden worden.


mvg,

Rick
 
Leo,

Het idee is precies wat ik zoek!

In de huidige situatie is he probleem dat de ALS-formule wordt gebruikt per regel en deze dus 7000 regels doorzoekt per klant, dit duurt heel lang.

Uw idee is wel heel toereikend alleen duurt het ook heel lang.
Is er iets wat dit sneller kan maken?

met vriendelijke groet,

Rick
 
ikzelf nog niet zo direct, daarvoor zitten die blanco's in de weg,

zal wel sneller kunnen via array vullen en daarna naar nieuw blad
maar zover benne we nog niet, laat ik even aan de specialisten

mvg
Leo
 
In ieder geval een hele hulpvolle opzet.

Misschien lukt het wel door een superspecialist!

Dank!
 
Alternatief met draaitabel

of zo?
 

Bijlagen

Zoiets?

Bekijk bijlage Vraag forum Rick.xlsx

Ik heb een rij toegevoegd met een uniek nummer. Let er op dat je, wanneer je een database opstelt, altijd je bestellingen een uniek nummer mee geeft. Anders pakt excel identieke bestellingen maar 1 keer.
Eventueel kan je de rij verbergen of de unieke nummers aanpassen, maar iig niet verwijderen.

Tot 100 bestellingen per klant valt excel automatisch in, daarboven zal je de formule even door moeten "trekken"
 
@Leotaxi, zal zeker sneller geen dan 7000 rijen af te wandelen:d Volgens mij is het niet nodig om er eerst een tabel van te maken.

Code:
With Sheets("DCS gegevens")
    .Range("A2:G" & .UsedRange.Rows.Count).AutoFilter 1, Sheets("Komp").Range("A1")
    .Range("A3:G" & .UsedRange.Rows.Count).Copy
End With
doet hetzelfde.

@TaszerRick,
Jouw vraagstelling vind ik niet erg helder. Is de tab 'KOMP' de naam van een klant? Of alleen een blad waar je gegevens wil opvragen? Heeft de datum in blad 'DCS gegevens' enig nut? In het blad 'KOMP' heb je een aantal kolommen staan die niet of op een andere plaats in het blad 'DCS gegevens' staan. etc.

In de bijlage een opzetje. Als je in blad 'KOMP!A1' een ander klantnr selecteert, worden de gegevens waarschijnlijk in de juiste kolommen gezet.
 

Bijlagen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan