Internet Doet het niet

Status
Niet open voor verdere reacties.

appelsapman

Gebruiker
Lid geworden
24 sep 2006
Berichten
530
We hebben hier thuis nog al ene serieus probleem. We hebben een netwerk laten aanleggen. Gewoon de router aan modempje vast doen en dan kabeltje naarswitches door het hele huis en zo sluiten we 3pc's aan op het internet. He probleem is dat er maar 1 pc werkt.

Ter verduidelijking mijn verstand over netwerken is 0 en alles wat ermee te maken heeft. Behandel me dus als een kneus. Ook al denk ik dat jullie dat zullen verzwijgen en uit socialiteit niet zullen zeggen maar hier komt het wel ongeveer op neer:rolleyes:

Niet dat jullie me kneuzerig vinden maar meer over het feit dat ik dingen wil gaan doen (repareren oplossen) Alleen maar met raad en instructies van jullie. Ik neem toch het risico

Ook om deze reden formuleer ik me probleem misschien een beetje stom maar dat moet maar. We hebben hier een nieuwe internet verbinding laten aanleggen. Als modem hebben we een SBV5121E Cable Modem. Tenminste dat is wat erop staat.

Er zitten een aantal kabels aan. Waaronder een hele dik zwarte. ik denk ongeveer van een halve tot 1 CM in Diameter. Deze gaat naar een Tratec CTU-04 cable termination unit. (wat het ook zijn mag)

Ook zit er een snoertje aan. Die is voor de stroom toevoer. En uiteraard als laatste kabel zit er een Netwerk kabel aan die de modem en de router verbind.

Er is op het moment maar 1 computer waar internet het op doet. Deze staat direct in verbinding met de router. Ook gaat er een kabel naar onze 1ste verdieping. De gaat naar een switch. Daar zit weer een kabel in die naar me pc gaat. En via de switch gaat er nog een kabel naar de 2de verdieping en voorziet de 2de pc van internet. En ik weet het niet zeker maar volgens mij gaat er dan ook nog ene kabel terug naar beneden.

De router is een (wat er tenmisnte opstaat) Vigor 2200E-Plus Vpn Broadbandrouter Van Draytek. Waarvan ik persoonlijk denk dat het laatste het merk is.

De stekkertjes zijn zelf op de internet kabels aangebracht. Aan de switch ligt het niet van die hadden we al vervangen maar zonder succes. Ook heb ik gekeken of de stekkertjes op de kabeltjes wel goed zitten. Maar zon vriend van ons kwam langs en die had zon apparaatje waarmee je kan checken of je verbinding hebt. Volgens het apparaatje hadden we dat dus. op de switch branden ook 3 lampjes waarvan eentje knippert. Ook is iemand langsgekomen voor de configuratie.

Als provider hebben we Orange Xs4all waarvan ik persoonlijk vind dat het zuigt. (denk aan een vacuum zuiger):p . Maar goed ik zit er voorlopig nog mee opgescheept.

Dit is dus allemaal een vrij groot probleem. En ik hoop dat jullie ietsjes meer kennis hebben en mij verder te helpen. Ik heb nu al op mijn eigen pc 2 maanden geen internet meer en ik beging nu toch echt zeer ongeduldig te worden. Daarom maar deze vraag.
 
Een tweetal vragen:

Kun je inloggen op de router naar het " admin" scherm?

Krijgt elke pc in je netwerk een ip-adres? - check via ipconfig /all , ook van belang ip-adrs van gateway en dns-server
Zo ja, kun je die ons geven?
(ook die welke geen internetverbinding hebben)
 
Laten aanlegen?

Zou het dan niet moeten werken!? Dan zou ik even contact opnemen met de gene die het hebben aangelegt.
 
Laten aanlegen?

Zou het dan niet moeten werken!? Dan zou ik even contact opnemen met de gene die het hebben aangelegt.

Gedaan maar die kon van buitenaf weinig doen en hij kan over 2 weken pas weer langs komen want die gast heeft nogal een druk progamma. Dat duurt voor mij allemaal te lang. Het is ook geen bedrijf ofzo met meerdere medewerkers. Maar het is een vriend van ons. En die doet alles tegen een zeer kleine prijs. Maar hij heeft wel een vrijd druk rooster e, ik ben ook bang dat ie alles een beetje afreraffeld heeft. Maar mochten jullie me niet helpen ik weet zeker dat ie over 2 weken met een oplossing komt. Alleen dat is dus te lang voor mij.
 
Laatst bewerkt:
Een tweetal vragen:

Kun je inloggen op de router naar het " admin" scherm?

Krijgt elke pc in je netwerk een ip-adres? - check via ipconfig /all , ook van belang ip-adrs van gateway en dns-server
Zo ja, kun je die ons geven?
(ook die welke geen internetverbinding hebben)



Dichte mist. Of je hebt niet me hele topic doorgelezen. Wat geen schande is want het is nogal veel text. Moch je toch me uitspraak over kneus zijn tegen gekomen neem dat dan serieus want dat ben ik. Op dit gebied van Pc's dan.

Dus wat jij mij vertelt kun je me gedetaileerd uitleggen hoe ik dat moet doen. Als ik er niet uit kom laat dan maar hoor. Maar desnoods lees ik tiental bladzijde want ik wil heel graag weer internetten.
 
sorry,
ik ga er te snel vanuit dat ipconfig \all gemeengoed is.
Misschien moeten we maar blij zijn dat dat niet zo is. :D


http://www.draytek.nl/pages/producten/2200/2200Eplus/main.htm
lees eerst eens de handleiding (rechts, snelstart pdf).
wie weet kom je zonder gepraat van mij al in het configuratiescherm.

Ergens moet ook een scherm zijn dat je de DHCP-server kunt configureren.
Dit is het gedeelte van de router dat IP-adressen uitdeelt.
Waarschijnlijk in de range van 192.168.1.5 t/m ....

Ervan uitgaande dat jouw router te benaderen is op 192.168.1.1
Ik hoor het wel !:thumb:

/offtopic
als zn opdracht was om alle pc's aan het netwerk werkende te krijgen.. zou geld terugvorderen. :-)
Ik bouw het netwerkje wel voor een kratje bier :D (moet wel omgeving Zwolle zijn :-) )
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan