k2 spam filter werkt niet goed

Status
Niet open voor verdere reacties.

jeel2008

Gebruiker
Lid geworden
30 okt 2008
Berichten
839
hallo , op een site gebruik ik de joomlacomponent K2.
ondanks dat de captcha geactiveerd is, komt er nu toch weer spam binnen.
heeft iemand een tip omtrent
of een betere spamfilter, waar ik ook ipadressen , emailadressen en bepaalde woorden kan filteren?
of hoe dit probleem ter plekke, in joomla dus, te ondervangen. (tijdelijk heb ik de approval ingeschakeld, dus voordat een comment geplaatst wordt, moet ik handmatig dit goed- of afkeuren, maar ja, daar ben je ook weer elke dag een tijdje zoet mee. bovendien krijg je de notificaties binnen in je email, en de comments zelf natuurlijk ook gewoon in je backend).
 
Captcha is geen garantie voor geen spam. Enige wat je er (enigszins) mee bereikt is dat er niet geautomatiseerd accounts aangemaakt kunnen worden.

Dus als ik (in de rol van de spammer) een gewoon account aanmaak en van daaraf begin te spammen, dan kan captcha dat niet tegenhouden. Enige wat je kunt proberen is kijken of er een of andere plugin o.i.d. is die o.b.v. kernwoorden, zoals viagra etc., de spam-berichten kan tegenhouden.

Natuurlijk ga ik ervan uit dat je captcha zélf goed werkt én de gegenereerde 'uitdagingen' aan de registrant moeilijk genoeg zijn dat die niet via een computer te 'kraken'/raden zijn.

Tijs.
 
ok, dus sowieso: mensen eerst laten registreren voordat ze commentaar kunnen geven is natuurlijk beter.
dan heb ik in ieder geval controle daarover en kan zo'n fictieve geregistreerde spammer, zoals als in jouw voorbeeld, gewoond gedeactiveerd worden.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan