Laptop via LCD tv geeft vreemde kleuren

Status
Niet open voor verdere reacties.

Kris040

Gebruiker
Lid geworden
25 jul 2008
Berichten
68
Hallo,

Ik heb een probleem met de kleurweergave als ik mijn laptop (Acer Aspire 5738) aansluit op mijn LCD-tv (Sony Bravia KDL-32BX400). Ik verbindt de twee apparaten door middel van een HDMI-kabel.
Het probleem is als volgt; als ik enige tijd bezig ben met mijn laptop veranderd het beeld voor ongeveer 30 seconden in het onderstaande (zie afbeelding). Als ik een ander HDMI kanaal selecteer, bijvoorbeeld 2, en ik ga daarna terug naar het kanaal waarmee ik bezig was, is het beeld weer normaal. Het ligt niet aan de kabel, heb er twee getest en bij beiden gebeurde hetzelfde. Mijn PS3 is ook aangesloten via HDMI en dat gaat perfect.
Om het hele verhaal nog ingewikkelder te maken, het aansluiten van de laptop via HDMI op een andere LCD-tv, eveneens een Sony Bravia, geeft dit probleem niet.
Ik denk dus dat het aan mij LCD-tv ligt, wat enigzins vreemd te noemen is aangezien de tv net een week oud is.

Hopelijk kunnen jullie me helpen, alvast bedankt.

 
Ik kwam dit tegen op een ander forum. Zou dit van toepassing kunnen zijn op mijn probleem?

het probleem komt volgens mij alleen voor met ati kaarten.
-ga naar ati ccc (catalyst control center)
-drop down 'Graphics' -> 'Dekstops & Displays' -> 'Pixel Format'
-vervolgens de pixel format instellen op 'RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)'
-click apply, als het goed is wordt het beeld nu groen verstoord.
-tv restarten, en het probleem is opgelost (en blijft weg).
 
Het werkt via bovenstaand stappenplan, heb geen last meer van vreemde kleuren.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan