• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Links horizontaal zoeken

Status
Niet open voor verdere reacties.

Robert Smidt

Gebruiker
Lid geworden
26 mei 2009
Berichten
953
Beste Helpmij'ers,

Ik ben op zoek naar een formule in Excel waar ik in één regel horizontaal zoek en dat de uitkomst 4 posities links van de gevonden tekst vermeld staat.

Op dit moment hoopte ik dat onderstaande formule zou werken, ik denk dat links zoeken op deze wijze niet lukt:
Code:
=HORIZ.ZOEKEN(H34;AV2:DZ2;-4;ONWAAR)

Het is de bedoeling dat het systeem de waarde in cel H34 zoekt in de tweede regel tussen AV2 en DZ2. Wanneer de waarde is gevonden moet deze vier posities terug zoeken om de uitkomst te genereren. Wanneer deze niets heeft gevonden, moet deze de tekst geven: Niets gevonden.

Een antwoord zie ik met veel belangstelling tegemoet.

Groeten,
Robert
 
Wat zou een voorbeeldje toch handig zijn om snel tot een geschikte formule te komen... Nu GOK ik op zoiets:
Code:
=ALS.FOUT(INDEX(AV2:DZ2;;VERGELIJKEN(H34;AV2:DZ2;0)-4);"Niets gevonden")
 
Laatst bewerkt:
Alternatieve manier:
Code:
=INDEX(AV2:DZ2;VERGELIJKEN(H34;AV2:DZ2;0)-4)
 
Index en vergelijken, maar zonder voorbeeldje héél lastig.

Gr,

Joske


jkp was me net voor
 
Allen, super bedankt:thumb:. De formule van AlexCel werkt in ieder geval perfect. De andere opties ga ik ook nog even proberen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan