• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Macro voor Excel overzicht

Status
Niet open voor verdere reacties.

Welies

Gebruiker
Lid geworden
9 dec 2010
Berichten
128
Beste specialisten,

Voor bijgevoegd bestand wil ik een macro maken welke onderstaande acties uitvoerd wanneer het gestart wordt:

  1. Verwijderen van de kolommen F, H en J
  2. Verwijderen van de regels waarvan de naam in kolom A begint met een Z en/of waar een ? in staat
  3. Verwijderen van de regels met een 0 ( - ) waarden in kolom G
  4. Splitsen van de waarden in kolom K: waarde voor : met kolomnaam “Eigenaar” en na de : (zonder spaties) met kolomnaam “Opmerkingen”
  5. Verwijderen van de regels die niet voldoen aan de initialen VW, TF, D3 (kan wisselen dus hierin moet vrijheid zijn om wijzigingen in aan te brengen)
  6. Genereren van een draaitabel (of iets vergelijkbaars) in een nieuw tabblad, met daarin per eigenaar (initialen zoals in de vorige stap gespecificeerd) het aantal regels wordt weergegeven

Kan dit en kunnen jullie mij hiermee helpen?

Met vriendelijke groet,
Vincent

Bekijk bijlage MP.TXT
 
Laatst bewerkt:
tegenvraagje:

punt 3: is dat kolom G nadat kolommen F H en J verwijderd zijn OF is dat kolom G zoals in de bijlage, vóórdat er wijzigingen aangebracht zijn.
 
Haije,
Alle kolomen zijn benoemd zoals in de bijlage weergegeven, zonder wijzigingen idd.

Gr. Vincent
 
zie bijlage
 

Bijlagen

Vincent,

zoiets?
 

Bijlagen

Beide bedankt voor de reacties!

@Cow18: macro werkt naar behoren, echter is het mogelijk om automatisch een filter toe te voegen in de data sheet na uitvoer van de macro? Wat dien ik aan te passen als er initialen worden toegevoegd aan de regel .Columns(10).FormulaR1C1 = "=--AND(RC[-2]<>""VW"",RC[-2]<>""TF"",RC[2]<>""D3"")"

@Haije: de macro lijkt niet te werken. Als ik hem uitvoer en het txt bestand selecteer krijg ik een foutmelding (zie screenshot).

Wederom dank.

Gr. Vincent
Naamloos.jpg
 
zie bijlage

Ik veronderstel als je Haijes' macro overzet in een xlsm ipv een xls dat het dan wel werkt.
Een xls heeft slecht 65.000 rijen, een xlsm meer dan 1.000.000.
 

Bijlagen

@cow18,

inderdaad
 
@Haije: dan werkt de macro inderdaad, bedankt!
@cow18: ik krijg vreemd genoeg een melding bij het uitvoeren van de macro dat het pad naar MP.TXT onjuist is. Geen idee wat ik fout doe?

Vincent
 
die file stond waarschijnlijk niet in dezelfde subdirectory als je bestand.
Met deze oplossing moet je net als bij Haije nog even klikken.
 

Bijlagen

Bedankt voor de hulp! Beide oplossingen werken prima, ik zet deze op opgelost.

Gr. Vincent
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan