mappen beveiligen

Status
Niet open voor verdere reacties.

marianneke

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
25 feb 2001
Berichten
1.837
Ik wil de map Mijn documenten alleen toegankelijk maken voor mezelf.
Als ik er met rechts op klik, Eigenschappen, tabblad Delen, dan is de optie "van deze map een persoonlijke map maken" niet aktief.
hoe kan dat?

ter info:
W-XP home
mijn account is met wachtwoord beveiligd.

of is er een andere manier?
 
Ik denk dat je hiervoor XP pro moet hebben. Of misschien in mapoties in explorer "eenvoudig delen ......(aanbevolen)" het vinkje weg halen.
 
Die optie die jij noemt kan ik niet vinden....

Maar, zoals in mn 1e post al opgemerkt, die gewenste optie zit er wel maar is inaktief... wat kan daarvan de oorzaak zijn?
 
Die optie die jij noemt kan ik niet vinden....

Maar, zoals in mn 1e post al opgemerkt, die gewenste optie zit er wel maar is inaktief... wat kan daarvan de oorzaak zijn?

Hier is ie actief, en dus XP Pro. Ik denk dat daar het verschil in zit.
 
Het kiezen van die optie "Van deze map een persoonlijke map maken" zorgt ervoor dat niemand lokaal en niemand via het netwerk bij de bestanden en mappen kunnen, behalve als je het zelf bent.

Aanmelden als jezelf via het netwerk kan alleen bij een XP Professional pc. In een XP Home wordt alle netwerktoegang via de gebruiker Gast geregeld, dus gedeelde bestanden & mappen die met "Van deze map een persoonlijke map maken" zijn beveiligd kunnen (gegeven de eerste paragraaf) niet beschikbaar zijn via het netwerk.

Vandaar dat je op een XP Home pc nooit beide opties tegelijk kunt hebben (oftewel: én gedeeld, én "Van deze map een persoonlijke map maken" gaan niet samen).

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
Hoi,

..... nog meer info, maar wellicht al bekend ....:p
De map 'Mijn documenten' is voor andere windowsgebruikers met een account met beperkte rechten niet toegankelijk (XP Home).. Dat zou betekenen dat jij de enige met een account met beheerdersrechten bent op die pc.

Een andere optie is, de map 'Mijn documenten' te comprimeren en er dan een wachtwoord aan toe te voegen ... maar nogal omslachtig, als je dat elke keer moet uitpakken wanneer je aan het werk wilt.
Bovendien kan deze gecomprimeerde map danwel niet benaderd worden, maar wél verwijderd door andere gebruikers .....
Daarnaast is er freeware om mappen en bestanden met een wachtwoord te beveiligen.
Hieronder twee links daarvoor:
http://www.everstrike.com/?ref=adwords&gclid=CMT83ICrr4gCFQJPQgodeWS1hg
http://www.newsoftwares.net/folderlock/?id=gk

Uiteindelijk is natuurlijk de meest 'safe' methode de map met bestanden aan je boezem te kluisteren ;) en op een USB-stick te zetten.
Bij Kingston is er tegenwoordig één, die je kunt beveiligen met een wachtwoord én je kunt er mee gaan zwemmen ....

http://www.kingston.com/flash/dt_secure.asp

Groet, Teun
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan