Meerdere vaste telefoons op 1 lijn = ruis ??

Status
Niet open voor verdere reacties.

the_dannyboy

Gebruiker
Lid geworden
2 jan 2002
Berichten
968
Hey iedereen !!

Ik heb een probleempje: als ik 2 telefoons (1 zonder en een met draad) wil aansluiten op het telefoonlijn, dan krijg ik ruis...

Dit wil zeggen: ik heb dus 2 telefoons, 1 oude en 1 nieuwere. De nieuwere werkt perfect. De oude ook als ik de nieuwere nog niet heb gebruikt. Want zodra ik de nieuwere gebruik en daarna weer de oude wil gebruiken blijft deze heel harde ruis geven (je verstaat elkaar nog wel, maar het is erg irri).

Dus volgens mij kun je zeggen dat, zolang de oude de nieuwe nog niet heeft gezien, hij goed werkt. Heeft hij in de gaten dat er een andere telefoon is, dan gaat ie ruisen.

Even voor de duidelijkheid nog: ik heb die 2 telefoons dus gewoon met de stekkers op elkaar in de muur gestoken...
 
Zitten ze via een centrale aangesloten of rechtstreeks op het net?
 
Hoe oud is de ‘oude’? Heb jij wel eerst in de stekkers gekeken naar de draden? Soms staan bij wat oudere toestellen de draadjes anders. Check dit eerst.

Andere mogelijke oorzaak..: misschien word je afgeluisterd door de politie.. :D :D
 
Hier alle antwoorden op de vragen:
- We hebben ADSL
- Ze zitten rechtstreeks op het net (gewoon in de muur)
- De oude is al heel oud (zo'n 12 jaar) Maar hij werkt wel gewoon als ik hem gebruik zonder de andere telefoon.
- En over dat van de politie...zou kunnen...:p :p
 
Dat van de politie :D :D tja...wie weet wat je doet?? :D

Maar goed, de oude tel. toestellen hebben soms meer dan 2 draadjes. Kijk even in de stekker en verander dat zodat de oude net zo staat (draadjes dus) als de nieuwe. Het is pielwerk maar moet lukken ;)

Grtz :D
Falco
 
Danny,

Kijk eens naar de contacten van je aansluit punt

Rood moet op A
Blauw moet op B
Maak een doorverbinding van B naar EB

Dit is een standaard aansluiting zo moet het in principe aangesloten zijn.

Je kan ook een pb sturen naar het forum lid ROTO , hij is volgens mij een specialist op het ptt gebeuren.


groetjes speedtouch
 
Ik zal wel es ff kijken of die draadjes verkeerd om zitten. Als het niet lukt horen jullie het vanzelf wel weer !! :D :D
 
Ik had in de stekkers 2 draadjes zitten: rood en groen.

ik heb ze bij de oude telefoon omgewisseld, zodat ze hetzelfde zitten als bij de nieuwe, maar de ruis blijft terugkomen...
 
rood en blauw mogen omgewisseld worden, bij de oude T1 modellen (draaischijf) was dit wel van belang. Voor deze toestellen is de verbinding tussen B en EB nodig, voor de moderne toestellen totaal niet.

Op elk telefoontoestel vind je een blauwe sticker (als het goedgekeurde toestellen zijn) op deze sticker vind je een aansluitwaarde. De totale aansluit waarde van alle toestellen mogen niet boven de 5 uitkomen.

b.v.

modem aansluitwaarde 1
antwoordapparaat aansluitwaarde 1
toestel woonkamer aansluitwaarde 1.5
toestel slaapkamer aansluitwaarde 1
toestel hobbykamer aansluitwaarde 1

Totaal is dan 5.5 en in principe is dit dus te hoog. Probeer het eens met één aangesloten toetstel, als je dan nog ruis hebt kun je de storingsdienst bellen, die kunnen vanaf hun PC via een programma de lijn laten meten.

Succes
 
Met 1 telefoon heb ik geen ruis...maar die aansluitwaarden kan ik nergens vinden...

Maar ik verwacht dat die niet boven de 5 uitkomen:
Ik heb namelijk alleen maar een modem, antwoordapparaat en dan nu dus 2 telefoons.

En zelfs als ik het modem eruithaal ruist hij nog...
 
Geplaatst door the_dannyboy
Met 1 telefoon heb ik geen ruis...maar die aansluitwaarden kan ik nergens vinden...

Maar ik verwacht dat die niet boven de 5 uitkomen:
......................

Wees daar niet van overtuigd, ik heb hier ook een oud heel goedkoop toestel met een aansluitwaarde van 3,5!!!! dan ga je wel erg snel richting de kritische grens.
 
Die stickers horen erop te zitten, is dat niet het geval dan is het of een heel oud toestel of een illegaal ingevoerd apparaat (Zwarte markt enz) en dan komt het verhaal van Maestro snel in de buurt van de waarheid.
 
Als je te ver boven die waarde van 5 uitkomt , wordt in de centrale de verbinding verbroken totdat je een acceptable waarde heb van 5 of minder.

Dit is mij een keer verteld door een ptt monteur.

Het zijn dus niet mijn woorden :D


groetjes speedtouch
 
Ja, alleen wordt bij mij de verbinding niet verbroken.
Er komt alleen een harde ruis op de achtergrond, maar je kunt elkaar nog wel verstaan (al is dat ook maar net).
 
Geplaatst door speedtouch
Dit is mij een keer verteld door een ptt monteur.

Het zijn dus niet mijn woorden :D

Het is ook niet helemaal waar. De kans is groter dat de bel van de telefoon niet meer overgaat (tegenwoordig riedeltjes enz). Je moet wel heel extreem zijn wil de verbinding er uit knallen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan