Vista is op het gebied van een thuisnetwerk flink verbeterd, en het Netwerkcentrum is daar het startpunt voor. Je moet niet de opties hebben van verbind met een netwerk, dat is voor draadloze netwerken. Voor kleine thuisnetwerken moet je bij het Netwerkcentrum zijn en daar kan je filesharing ( bestandsdeling ) en het delen van printers en nog wat dingetjes los instellen, en natuurlijk in-en uitschakelen.
Het principe van een thuisnetwerk: ze zitten allemaal in het zelfde netwerk, met dezelfde naam dus. De pc's die deel uit maken van zo'n netwerk hebben natuurlijk wel ieder een aparte naam. Als je het zo instelt, kan je dus bestanden van de ene pc naar de andere kopieren en andersom, kan je vanaf de ene pc een printopdracht sturen naar de andere pc waar een '' echte '' printer aan zit ( is dus de optie printer delen ).
Wat vaak de boosdoener is, is de firewall. Deze kan van alles blokkeren en veel firewalls hebben dan ook opties voor zo'n local network / thuisnetwerk.
Een beetje duidelijker hoop ik zo.