Nieuw soort ongewenste mail

Status
Niet open voor verdere reacties.

captain

Gebruiker
Lid geworden
23 feb 2001
Berichten
803
Een waarschuwing: Ik kreeg onderstaand mailtje. Pas met dit soort op! Het zijn mailtjes van Afrikanen met een zielig verhaal en een goudpot en ze gaan steeds meer rond op internet. Het lijkt op een hoax, maar is duidelijk anders, persoonlijker, gevaarlijker. Men probeert reactie van je te krijgen, het liefst info. Stuur dus niks terug en gooi het mailtje weg!

Deze server vind je vaak in de mail-header: mwinf4002.voila.fr

Zie ook: http://www.webproworld.com/viewtopic.php?t=13428



-----------------------------------------------------------------------
Het mailtje dat ik kreeg:

Good Day
Good a thing to write you.I have a proposal for
you,this however is not mandatory nor will in any
manner compel you to honour against your will.

Iam Jones Isaac,24 years old and the only son of
my late parents Mr and Mrs Isaac. My father was a
highly reputable business magnet-[oil merchant] who
operated in the Lagos state of Nigeria during his
days.

It is sad to say that he passed away mysteriously in
France during one of his businees trips to abroad year
12th.February 2002.

My mother died when i was just 4 years old,and since
then my father took me so special.
Before his death on February 12 2002, he called the
secretary who accompanied him to the hospital and told
him that he has the sum of fifteen million,seven hundred
thousand United state Dollars.[USD$15.700,00]
deposited in one of the security company in Lagos as
a family treasure that the security company did not
know the containts of the box is money.

He further told him that he deposited the box in his
name,and finally issued a written instruction to his
lawyer whom he said is in possession of all the
necessary but legal documents to this box and the
company.

Iam just 24 years old and a university undergraduate
and really don't know what to do.Now i want an account
overseas where i can transfer this funds.This is
because i have sufferrd a lot of set backs as a result
incessant bad government here in Nigeria.The
death of my father actually brought sorrow to my life.

Iam in a sincere desire of your humble assistance in
this regards.your suggestions and ideas will be highly
regarded.

Now permit me to ask these few questions;
1.can you honestly help me as your son?
2.can i completely trust you?
3.what percentage of the total amount in question will
be good for you after the money is in your account?

Pls include ur private phone/fax numbers for easier
communication and your picture for better
notification.

Please, consider this and get back to me as soon as
possible my cell phone is 234-8034-901-732

yours sincerely

Jones Isaac
 
Lijkt op een variant van de bekende Nigerian Spam...
 
Geplaatst door captain
Een waarschuwing: Ik kreeg onderstaand mailtje. Pas met dit soort op! Het zijn mailtjes van Afrikanen met een zielig verhaal en een goudpot en ze gaan steeds meer rond op internet. Het lijkt op een hoax, maar is duidelijk anders, persoonlijker, gevaarlijker.

Hoezo is dit "anders, persoonlijker, gevaarlijker"? Dit waart al jaren rond en moet je inderdaad gewoon onmiddellijk weggooien.

Ik kan me trouwens ook met de beste wil van de wereld niet voorstellen dat ook maar íemand een mailtje als dit serieus zou nemen... Maar helaas blijken er toch altijd weer mensen in te trappen.:rolleyes:
 
Krijg dit soort mails wel vaker (zo één a 2 keer per week) Kreeg zelfs eens een mail waarin gezegd werd dat de mailer 100 miljoen zou over maken naar je voor het evangelie ofzow :8-0:
 
Als er in een bericht om geld gevraagd wordt zonder mijn medeweten gooi ik ze sowieso al weg :)

Toch jammer dat er steeds mensen in die gein trappen :(
 
Zoizo dat dit gelezen wordt, ik heb het zo bij mijn provider ingesteld dat ik die spam niet eens in m'n mailbox krijg. En als er toch iets doorkomt shift-del en weg die zooi.
Maar goed dat is mijn mening ;)
 


Hoezo is dit "anders, persoonlijker, gevaarlijker"? Dit waart al jaren rond en moet je inderdaad gewoon onmiddellijk weggooien.


Hoaxes en spam waren al jaren rond. Ze zijn vervelend, maar niet gevaarlijk voor je systeem. De mail die ik bedoel is dat w§Ûl, omdat na terugmailen een heel persoonlijke aanval dreigt. Voor mensen die alle onbekende mail verwijderen is het natuurlijk n¨ªet gevaarlijk :p
 
Laatst bewerkt:
Geplaatst door captain
Hoaxes en spam waren al jaren rond. Ze zijn vervelend, maar niet gevaarlijk voor je systeem. De mail die ik bedoel is dat wél, omdat na terugmailen een heel persoonlijke aanval dreigt

Nogmaals, dit is niets nieuws. Hiertussen vind je talloze voorbeelden van vergelijkbare mailtjes, vele daarvan gaan al jaren rond: http://www.nepwaarschuwing.nl/?show=hoax&cat_id=4

Maar prima dat je ervoor waarschuwt hoor.
 
Ja maar jij bedoelt oude golven. Die Afrikaanse mailtjes spelen nú (zeker sinds eind 2003). Ja ok je hebt gelijk tuurlijk het vergaren van info via hoaxes speelt inderdaad al jaren onafgebroken! :p Heel link voor onwetende en vaak ook hardleerse mensen. Wat Breezer en anderen hier zeggen: Altijd wissen!

Spam via remailing wordt vast het internet-probleem van de toekomst. Heb al meerdere keren gelezen dat virusschrijvers en spammers massaal de handen ineenslaan
 
Geplaatst door captain
Spam via remailing wordt vast het internet-probleem van de toekomst. Heb al meerdere keren gelezen dat virusschrijvers en spammers massaal de handen ineenslaan

Klopt, dat gebeurt nu al best veel: met virussen besmette computers verspreiden spam. De laatste twee weken hebben veel Nederlanders Duitse spamberichten met extreem-rechtse inhoud ontvangen. Gebleken is dat deze berichten verspreid worden door computers die met het Sober-virus besmet zijn.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan