nieuwe harde schijf probleem met fdisk en BIOS

Status
Niet open voor verdere reacties.

pantertje

Gebruiker
Lid geworden
12 jan 2003
Berichten
25
Ik heb onlangs een hd WD400BB-23DEAO (40GB) gekocht op de HCC. Op auto herkend mijn Bios hem als een 8. en nog wat-GB i.p.v. 40GB alleen als LBA wordt hij herkend als 40 GB maar dan kloppen de clylinders enz niet meer. Als ik de schijf als master wil fdisken kent het systeem hem niet in auto en ook niet bij de user instelling als LBA. Het moederbord is een ASUS P2b met de laatste Revision 1014 Beta 03.
Op deze schijf stond software, die heb ik verwijderd maar ik zag dat er nog een hidden partitie in stond, daarom wil ik hem met fdisk opdelen in nieuwe frisse partities, wat mij dus nu niet lukt.
Het gekke is dat in Wind98SE verkenner de schijf wel gezien wordt als ik hem aansluit als removable hard disk, met 40GB.
Mijn originele C schijf heeft wat kuren dus ik dacht ik herinstalleer t.z.t. alles op deze nieuwe, vandaar.
ik hoor graag een goede tip, alvast bedankt.
 
tis een 2dehands dus? Kun je je misschien eerst afvragen waarom ze hem weg deden?

probeer hem is als slave ergens bij te hangen, kijken of ie dan herkent word.
 
reactie terug

Deze h-disk werden verkocht uit pc's die een klein half jaartje bij een bedrijf hadden gedraaid.
Ik heb hem in een removble hard-disk slede gedaan als slave en hij werd in verkenner herkend als 40gb, er stonden ook nog bestanden op, die heb ik verwijderd.
 
Je PC (slot1) is natuurlijk al wat ouder, soms werkt een BIOS update.
 
OP de PC-discount werd mij verteld dat ik een 80-pins flatcable voor deze(snelle) schijf nodig heb, en zowaar het probleem is verholpen en heb inmiddels ge-fdisked!

allen bedankt voor de reactie.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan