norton security scan

  • Onderwerp starter Onderwerp starter peer
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

peer

Helpmij.nl boekhouder
Lid geworden
18 jul 2002
Berichten
824
Hoewel mijn computer nergens mee is besmet toch deze vraag in deze sectie.
Zonder dat ik het wist staat in een keer "norton security scan" geinstalleerd op mijn bureaublad. Het is een klein programma en wanneer je "meer info" aanklikt kom je op de volgende webpagina van Norton terecht: http://www.symantecstore.com/dr/v2/...kum&p_val=12150044&p_name=API4&p_val=12150044

Het lijkt wel alsof Norton reclame maakt voor haar totaal-product door bovengenoemd programma tijdelijk gratis aan te bieden. Zijn er meer die dit (tijdelijke en gratis)programma op hun computer hebben?
 
Ik heb het zelf niet, maar als je tevreden bent met je beveiligingssoftware op het moment, zou ik het gewoon verwijderen. Lijkte me inderdaad een soort van reclame.
 
Heb het programme zojuist verwijderd. Door conflichten met mijn McAfee ook nog eens 100cpu gebruik door een proces in McAfee (QcConsol.exe). Is nu weer over. Is mij een raadsel hoe dat norton-programme op mijn computer is gekomen...., maar daar ga ik eens gedegen onderzoek naar doen... (hier in huis...;))

Ik zet de vraag op opgelost.
 
Hoezo opgelost...
Het is immers nog niet bekend waar 't vandaan komt?
Zo lang dat zo is, is 't niet te vertrouwen.
'T zit bij GooglePack in, schijnt 't: http://pack.google.com/intl/en/product_info.html?ns
Maar ik heb (zelf) geen GooglePack geïnstalleerd voor zover ik weet... Indien wel, dan hebben ze waarschijnlijk opt-out gebruikt i.p.v. opt-in; een onfrisse methode.
 
Laatst bewerkt:
Weet wat je (of de andere huisgenoten) installeert. :)
 
Nou ja, ik weet wel zeker dat ik zelf geen GooglePack heb geïnstalleerd.
Maar... Ik heb 't net gevonden: het zat bij een update in van Macromedia Flash/Shockwave. Updates van die software zijn er regelmatig; ze komen automatisch op 't scherm zodra je bepaalde flash-zut in een browser tegekomt én er een nieuwe versie is. Macromedia heeft dus 't opt-out systeem gebruikt i.p.v. het opt-int systeem. Dat is geheel tegen de netiquette, en volgens mij ook tegen een aantal afspraken of zelfs wetten in. Ik zal ze er zeker op aanspreken.

'T opt-vinkje staat standaard aan, zoals hier te zien is: http://www.pcdoctor-guide.com/wordpress/?p=4533
:r

Meer info over deze treiterij: http://www.adobe.com/products/director/special/crossproduct/faq.html
 
Laatst bewerkt:
Ik weet dat dit een enorme bump is...

maar dit is mij laatst ook gebeurt alleen ik weet 100% zeker dat het niet via google pack komt of shockwave/flash enz....

norton installeert zichzelf ergens op de achtergrond elke keer dat ik mijn computer opstart/afsluit want elke keer staat het weer op mijn bureaublad als ik mijn pc opnieuw opstart.

iemand met ervaring hier mee of een idee?

edit ----
ik heb al iets gevonden op het forum van norton:
http://community.norton.com/norton/board/message?board.id=other&message.id=7295#M7295
 
Laatst bewerkt:
Inderdaad, deze gaat dicht dus.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan