Open Jukebox bij opstarten

Status
Niet open voor verdere reacties.

dickenannemiek

Gebruiker
Lid geworden
24 jun 2003
Berichten
611
Ik heb sinds enkele weken tijdens het opstarten van de pc (dus voordat XP start) een soort cd-speler in beeld (Open Jukebox). Deze blijft ook een halve minuut in beeld en de jaren daarvoor had ik dat niet. (paar weken geleden door pc zelf "ernstige fout" hersteld bij het opstarten)

XP draait zelf overigens naar behoren!

Vragen:

Wat is er veranderd? Wat kan ik doen om die openjukebox niet meer te zien? Werkt de pc nu "anders"?


info:

Heb PC van SKY met XP op partitie op deel harde schijf. Heb afgelopen weekend destructief systeemherstel gedaan. XP opnieuw dus geinstalleerd. Maar zoals te verwachten... de open jukebox blijft. (zit immers vóór het starten van XP zelf)

Dus:

- Computer aan

1) begint met zwart scherm met videokaartinfo

dan PIEP

2) zwart scherm met Phoenix Award Bios en meer; detecting IDE-drives en ook "del to enter setup". Hier staat ook in grote gekleurde letters AOpen vivid bios (dit laatste was er eerst ook niet)

3) en dan het plaatje van de open jukebox! gaat vanzelf weg na halve minuut

4) dan bekend zwart vervolgscherm waar o.a. stations gecontroleerd worden op boot cd's enzo

5) Xp start op

Heb A-Open AX4G Pro moederbord

DX-diag:
Language: Dutch (Regional Setting: Dutch)
System Manufacturer: SKYCOMPUTEREUROPE
System Model: AWRDACPI
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz
Memory: 768MB RAM
Page File: 219MB used, 1273MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode
 
Laatst bewerkt:
Bedankt voor je reactie.

Bestaat de mogelijkheid van Spyware vóór dat XP opstart? Dus bijv Spyware in het bios of zo?

(XP draait zelf prima. Ik heb XP zelf gisteren als gezegd geheel schoon geinstalleerd met alle updates van de afgelopen jaren). (eerst Norton 2005 erop gezet)
 
Hallo,

Ik zie dat je een A-open moederboard hebt.
Bij deze kan je inderdaad voor dat xp start een soort cd speler in beeld krijgen.
Dit is extraatje van A-open kan je volgens mij in het bios uitzetten moet je even voor in de handleiding van het bord kijken.
 
Geplaatst door dickenannemiek

Bestaat de mogelijkheid van Spyware vóór dat XP opstart? Dus bijv Spyware in het bios of zo?
Dit lijkt mij inderdaad niet logisch. :confused:
 
Opgelost!

Met name Koky bedankt!

Open Jukebox blijkt inderdaad een extra service van AOpen te zijn. Je kunt dan de PC als CD-speler gebruiken, zonder dat je een besturingssysteem als Windows hoeft op te starten.

Het BIOS was (twee weken geleden) naar default-settings gegaan. Daarbij stond bij "Enter AOpen CD Player" de instelling op auto, betekent dus automatisch laden voordat Windows gestart gaat worden.

Heb nu in het BIOS dit veranderd in "Press Insert Key". En... inderdaad wordt Open JukeBox niet meer vanzelf getoond!

Ben erg blij dat het opgelost is!

Groet, Dick :thumb:
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan