Opstarten PC = gewijzigd

Status
Niet open voor verdere reacties.

derockere

Gebruiker
Lid geworden
10 mrt 2011
Berichten
118
Hi,
Enkele maanden geleden heb ik me een nieuw toetsenbord aangeschaft met USB
aansluiting. Mijn oud toetsenbord ging nog over een PS2 of hoe noemt deze input?Tegelijkertijd heb ik me ook een nieuwe muis aangeschaft, ook via USB i.p.v. de oudere aansluitng. Een paar dagen geleden heb ik een CD aangemaakt met het OS van
"Reactos". Als ik nu via deze CD wil opstarten dan gaat dit niet!
Mijn BIOS is zodanig ingesteld dat de PC eerst via CDROM moet opstarten en daarna
via de Hard Disk.
Nu moet ik als ik via deze CD wil opstarten mijn ouder toetsenbord aansluiten via
de oudere aansluitng evenals mijn oudere muis. Want mijn nieuw toetsenbord ziet
hij niet bij het opstarten. Ik heb dus ondertussen al héél wat 'gegoogled' zonder
echt een oplossing te vinden.
De enige opmerking die ik gezien heb is het volgende: Staat 'Legacy USB' aan in
het Bios? Zo niet, aanzetten die handel!
Ik ben in mijn BIOS gaan kijken en heb dit gevonden:

Floppy / LS120 / Hard Disk / CDROM / ZIP / USB-FDD / USB-ZIP / USB-CDROM / USB-HDD / LAN / Disabled

Dus géén 'Legacy USB' of wat het ook mag beduiden gevonden.
Kan er mogelijk iemand me hiermee op weg helpen?
Zodat ik toch mijn nieuw klavier en muis kan gebruiken bij een opstart via CDROM.
 
geef even aan welk moederbord je hebt of anders de maker van de bios (award/phoenix/etc.). Het klinkt namelijk inderdaad als een "legacy USB" setting. Meestal vind je dit onder de tab peripherals / integrated peripherals / on-board settings / integrated chipset en dergelijke benamingen. Ik heb in ieder geval nog nooit een moederbord gehad waar het NIET op zat.
 
legacy USB, op mijn gygabyte moederbord dat in mijn server zit, heette de functies gewoon USB keyboard support en USB Mouse support.
 
geef even aan welk moederbord je hebt of anders de maker van de bios (award/phoenix/etc.). Het klinkt namelijk inderdaad als een "legacy USB" setting. Meestal vind je dit onder de tab peripherals / integrated peripherals / on-board settings / integrated chipset en dergelijke benamingen. Ik heb in ieder geval nog nooit een moederbord gehad waar het NIET op zat.

Dit zijn mijn gegevens. Ik hoop dat je er iets mee aankunt?
Bedankt alleszins!
CPU: Intel Pentium 4 Prescott 3GHz Moederbord: Gigabyte 8I915P Duo RAM: 2GB DDR Grafische kaart: Radeon x1600 Bios: Award versie: FA Ethernet kaart: Marvell Yukon 88E8001/8003/8010/ PCI Gigabit
 
Roy is me voor :) pagina 36 van die PDF (lijkt het of ik toch nog iets toevoeg :P )
 
hier staat een schermafbeelding van het menu 'integrated principes' een handleiding wel in het engels: http://download.gigabyte.us/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-8i915p-mf_e.pdf
als je in de bios naar dit onderwerp gaat, verander usb keyboard support en usb mouse support even in enabled. ga dan weer terug naar het hoofdmenu en kies voor 'Save & Quit' hierna zal je toetsenbord moeten functioneren.

Bedankt voor deze manual. Moet het eigenlijk 'Integrated Peripherals' zijn? Ik heb wel wat schrik om in de BIOS iets te veranderen, daarom mijn wedervraag.
 
OPGELOST!
Met dank aan Roy & Wampier.
Ik ben in de BIOS in 'Integrated Peripherals' de instellingen voor USB Keyboard en Mouse Support op [Enabled] gezet. Alles werkt nu naar behoren.
Nogmaals dank voor de snelle interventie!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan