opstartproblemen

Status
Niet open voor verdere reacties.

mathm

Gebruiker
Lid geworden
21 jan 2004
Berichten
23
hallo,

ik heb een probleem met de win2000 workstations

het opstarten en inloggen op de domeinserver duurt min. 5 minuten
het langste zijn de wk's bezig met het instellen van de persoonlijke instellingen maar deze zijn minimaal.
ook het instellen van de netwerkverbindingen duurt ontzettend lang
iemand een idee waardoor dit komt
ps als ik de netwerk kabel verwijder dan zijn de pc's super snel
het geheugen en de cpu snelheid is goed
 
Met zo weinig informatie niet te achterhalen wat mogelijk het probleem zou kunnen zijn.

Staat de Domain server direct aan het netwerk waar ook de werkstations aan hangen, of staat die op (enige) afstand, al dan niet met een huurlijn, opbellijn, isdn-lijn, router etc. tussen hem en de werkstations?

Draaien op de Domain server nog andere activiteiten? Zoals mailserving (Exchange misschien) of bijv. een (zware) database?

Welke protocollen worden op het netwerk gebruikt? Alleen TCP/IP of ook bijv. NetBeui, NWLink IPX/SPX?

Is de Domain server slecht bedacht met hardware of niet? Wordt er regelmatig onderhoud aan de Domain server verricht, ihkv. defragmentatie etc.?

Hoe lang staat de Domain Server al achter elkaar aan? Een herstart (liefst in combinatie met een volledige defragmentatie van de harddisks) zou wellicht wat bronnen vrij kunnen maken en de werking van het apparaat kunnen versnellen.

Is het netwerk zwaar belast (teveel werkstations op 1 segment, databaseservers die ook van het netwerk gebruik maken etc.), en wordt op het netwerk alleen met hubs gewerkt uitgerust of met switches? En is het 10 mbit, 100 mbit danwel 1000 mbit netwerk?

Logt iedereen zo'n beetje tegelijkertijd in, of is dat enigszins gespreid?

Als je me vertelt dat het laden van de gebruikersprofielen minstens 5 minuten duurt, en je vindt dat normaal, zou je de mensen eens bij moeten brengen geen dingen op te slaan op hun bureaublad of andere plekken van hun gebruikersprofiel, maar daar een juiste User-map op het netwerk voor te gebruiken. Het laden van het gebruikersprofiel belast én de Domain server, én het netwerk zwaar als de gebruikersprofielen groot van omvang zijn.

Je snapt de boodschap: Zonder minstens een beetje informatie komen niet ver met adviezen. Misschien kun je uit bovenstaande vragen al een idee krijgen waar de bottleneck zou kunnen liggen.

Succes,

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
Dit lijkt op een profiel probleem. Wordt er gebruik gemaakt van Roaming Profiles / zwevende profielen?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan