Port forwarden met 2 routers

Status
Niet open voor verdere reacties.

qGouweleeuw

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
5 dec 2013
Berichten
4
Hallo,

Ik heb deze week een 2e router erbij gezet vanwege het slechte bereik op zolder.
Nou lukt het me maar niet om de 4 poorten voor me xbox 360 open te krijgen.

Router 1 staat beneden
Router 2 staat op me slaapkamer

Ip adres Router 1 192.168.1.2
Ip adres Router 2 192.168.0.1

Het merk is TP-Link TL-WR841N

Iemand enig idee hoe ik dit op kan lossen, loop al uren te kl*ten.

Alvast bedankt
 
Laatst bewerkt:
De tweede router niet als router gebruiken maar als switch.
Daardoor blijf je in dezelfde ip range.
Dat wil zeggen dat je de utp kabel in tweede router niet in de aparte bus moet steken, maar in een van de 4 uitgangen.
Verder moet je DNS uitschakelen.
Tot slot, als je de op eerste router kunt inloggen op bv 192.168.1.254, dan moet je de tweede instellen op bv 192.168.1.253
Succes er mee.
 
Hoe schakel ik de DNS uit?
En moet ik de twee routers ook op dezelfde kanaal zetten?

Alvast bedankt
 
Laatst bewerkt:
De instructie van Kostenzer is gedeeltelijk fout: Niet DNS maar DHCP server functionaliteit moet uitgeschakeld worden.

Hier onder een instructie die je kunt gebruiken. Gegeven de slechte ontvangst naar beneden raad ik je aan om (zoals nu het geval is) gewoon een 2de wifi netwerk te gebruiken vanaf de router bij jou, maar om portforwarding simpel te maken die router wél degraderen tot accesspoint/switch zoals Kostenzer al zegt.
En zet het wifi kanaalnummer (minstens) 3 kanalen los van de router beneden. Dus stel dat de router beneden kanaal 8 gebruikt, gebruik dan zelf kanaal 11 of kanaal 5 (of 4,3,2,1).

Heb je de TP-Link omgezet naar accesspoint/switch, dan hoef je alleen op de router beneden nog portforwarding in te stellen.

Instructie:
Je moet het LAN ip-adres van de TP-Link zo inrichten dat die in hetzelfde netwerk ligt als de router beneden. En daarna de TP-Link via een van zijn 4 LAN-aansluitingen aan de router beneden verbinden.

Voorbereiding:
Het ip-netwerk van de router beneden moet je weten. Je zegt dat die 192.168.1.x is.

Werkzaamheden aan de TP-Link router:
Je kunt daarna je TP-Link router gaan gebruiken als draadloos accesspoint/switch naar een netwerk van een internet router die ervoor staat (router beneden). Wat je moet doen is:
1. Ontkoppel de TP-Link van de router beneden.
2. Sluit een pc/laptop aan op een van de LAN poorten van de TP-Link.
3. Vraag op de aangesloten pc een nieuw ip-adres aan de TP-Link, via
XP:
Start -> Uitvoeren -> cmd /k ipconfig /release
Start -> Uitvoeren -> cmd /k ipconfig /renew
Vista of Windows 7:
[Windows-toets]r toetscombinatie -> cmd /k ipconfig /release
[Windows-toets]r toetscombinatie -> cmd /k ipconfig /renew
(of herstart je pc/laptop)
4. Ga naar de 'configuratiewebsite' van de TP-Link.
5. Zet DHCP serving uit op de TP-Link.
6. Zet alle mogelijk verstorende zaken op de TP-Link uit, zoals UpnP, RIP routing, portforwarding etc.
7. Ken aan de LAN poort van de TP-Link een vast ip-adres toe dat valt in de LAN ip-reeks van de router beneden, maar (normaal) niet wordt uitgegeven door de DHCP server in de router beneden. Dat kan een 'hoog' ip-adres zijn, bijvoorbeeld eindigend op .253 of een 'laag' ip-adres, als de DHCP-server in de router beneden als DHCP-server bijv. adressen uitgeeft vanaf .33.
Natuurlijk niet het ip-adres toekennen dat de router beneden al als LAN ip-adres gebruikt! [En ook niet het ip-adres van een ander apparaat die je eerder al een vast ip-adres had gegeven.]
Als je twijfelt, kies dan .253 als laatste deel van het ip-adres. Dus, in dit geval: Geef de TP-Link als ip-adres:
192.168.1.253
De pc zal nu de verbinding verliezen met de 'configuratiewebsite' van de TP-Link.
8. Verbind een LAN poort (dus niet de WAN poort) van de TP-Link bedraad met een LAN poort van de router beneden (of de switch die ervoor staat).
9. Vraag op de pc weer een nieuw ip-adres aan, die zul je nu krijgen van de router beneden ipv. de TP-Link.
10. [Je kunt de (draadloze) configuratie van de TP-Link nog steeds wijzigen, maar dan op het vaste ip-adres dat je in stap 7 hebt toegekend aan de LAN-poort van de TP-Link].

Alle pc's die (bedraad of draadloos) via de TP-Link zijn verbonden zullen nu een nieuw ip-adres moeten aanvragen, en die krijgen ze van de router beneden.
Je hebt dus de TP-Link als verkapte accesspoint/switch in het netwerk gezet.

Succes,

Tijs.
 
Ja, dnties, klopt, dhcp (Dynamic Host Configuration Protocol) en dns (Domain Name System) gooi ik vaker doorelkaar :o, maar als ik bezig ben doe ik het automatisch goed.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan