• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Opgelost Probleem kolom Extra aflossing

Dit topic is als opgelost gemarkeerd

JJZijlstra

Gebruiker
Lid geworden
26 nov 2013
Berichten
299
Beste lezer(s),

Bijgevoegd een testbestandje van een lening met een aflossingsschema met extra aflossingsmogelijkheid.

Voorbeeld laat een 5-jarige aflossing (60 maanden) zien, dat werkt perfect, maar als ik tussentijdse extra aflossingen doe zijn de verschillende kolommen leeg, dat betekent dat de lening eerder is afgelost. Dit werkt perfect.

Het probleem is dat dan in de kolom “Aflossing” de bedragen steeds doorgaan, m.a.w. als er extra aflossingen zijn geweest dan trekt deze kolom zich er niets van aan dat de lening eerder is afgelost. Het is de bedoeling dat deze kolom ook leeg moet zijn.
Mijn vraag is welke formule moet hier staan zodat ook de kolom Äflossing” leeg is, zoals in de overige kolommen, dan is het probleem opgelost.

Nog een opmerking: het zijn allemaal wel ingewikkelde formules. Kunnen die ook eenvoudiger ondanks het feit dat ze goed werken? Graag hoor ik.

Groet,
Toby
 

Bijlagen

Hartelijk dank voor de hulp.
Was veel eenvoudiger dat ik kon vermoeden.
 
Toch nog een vraagje. Hoewel het prima werkt, wat is de betekenis van de MIN-functie hier en waarom? MIN gaat toch om het kleinste getal?
 
Als je een aflossing+extra aflossing doet die groter is dan de restschuld zou de restschuld negatief worden.
Eigenlijk zou je nog moeten controleren of de aflossing + extra aflossing niet groter is dan de restschuld.
Zie waarschuwing in kolom H:
 

Bijlagen

Laatst bewerkt:
Terug
Bovenaan Onderaan