Probleem met opstarten

Status
Niet open voor verdere reacties.

Mevrouw Herfst

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
31 okt 2009
Berichten
1
Hallo allemaal.

Op mijn werk hebben we een oude pc staan, die maar af en toe gebruikt word. Hij deed het tot voor kort prima. Maar sinds enkele weken hoorden we tijdens het opstarten vreemde piepjes. Dan deed ik de stekker er even opnieuw in en was het probleem verholpen. Maar afgelopen donderdag hielp ook dat niet meer. Toen mijn collega de powerknop in drukte, starte hij niet op, maar kwam er een melding in beeld dat de ventilator vast zat. (Collega vertelde het, dus de letterlijke melding weet ik niet). Ze deed hem uit, stekkers eruit en er opnieuw in, en drukte de powerknop weer in. Toen verscheen meteen de volgende melding:

Invalid partition boot sector.
Press any key to restart loading operation system.

Welke knop we ook in drukten, we kregen steeds weer dezelfde melding. We hebben de pc toen uit gezet en de stekkers eruit. Gister opnieuw geprobeerd hem aan te krijgen. Zodra de powerknop ingedrukt werd, hoorde je hem even opstarten, maar daarna werd het stil. En het beeld bleef zwart. Ook de piepjes hoorden we weer.

Op die pc staan enkele Worddocumenten die we nog graag zouden willen redden, dus heeft iemand een tip hoe ik hem weer normaal opstarten kan? Al is het maar eenmalig. We zijn allebei geen computerexperts, maar met een goede uitleg moet het wel lukken hopen we.

Alvast bedankt.
 
Hoi !

Die "piepjes" zijn bios-beeps; aan de aard en lengte daarvan kan 'n vakman horen waar het probleem ligt.


Met piepjes kan ik niets, wel met bijv. 3 x lang, 1 x kort o.i.d.

Mogelijk een defecte graka of defect geheugen, ook een temp. probleem van de CPU (falende koeler) kan 'n hoop gepiep veroorzaken.


Greetz,

Harry.
 
Welkom bij de Helpmij!

Die 'piepjes' waren / zijn een voorbode van 'slecht nieuws': een hardware of softwarematig probleem.

Van belang is het aantal en de duur (in tijd) van de piepjes.
Veel pc's laten bij het opstarten één kort piepje horen, da's normaal.
op het moment dat er (bijvoorbeeld) bij het opstarten 2 korte piepjes weergegeven worden, betekent dat er iets mis is.
Zo zijn er erg veel varianten qua hoeveelheid en duur piepjes, ik noem er twee:
3x een korte beep achter elkaar of 1x een korte beep, dan een lange en dan weer een korte.

Je schrijft dat een boodschap verscheen dat de ventilator vast zat. Wélke ventilator? Maak de kast eens open en zet de stroom op de machine, welke fan gaat niet draaien?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan