Router: draadloze verbinding valt weg

Status
Niet open voor verdere reacties.

Dieterken

Gebruiker
Lid geworden
19 nov 2002
Berichten
179
Ik heb een Medion router waar 1 computer aan verbonden is via de LAN poort, en 2 computers draadloos. Nu valt de laatste tijd om de paar minuten de draadloze verbinding weg op beide computers die draadloos verbonden zijn.

Ligt dit aan een instelling of is de router kapot?
 
Ik weet niet wat precies 'de laatste tijd' is.
In een andere thread bleek het signaal te zwak te zijn.
Nadat er een externe antenne op was gezet waren de problemen voorbij.
 
De laatste tijd is al een paar weken, vroeger werkte alles zonder problemen.

Signaalsterkte is 4/5
 
Verder kan ik je niet helpen. Ik hoop iemand anders wel.
Hou je vraag aan de praat door vanavond weer te reageren op dit bericht.
Kijk ook eens de sectie netwerken door.

Wat ik nog las:
1)
"De draadloze zender is gevoelig voor storingen van DECT telefoons, magnetrons, meterkast, etc. Daarnaast kan de ontvangst op sommige locaties tegenvallen waardoor er een meer centrale plek in het huis gekozen moet worden. In het ergste geval moet u bij een wireless router dus één kabel trekken. "


2)
"Eindelijk lijkt het zo te zijn dat ik wel een soort van oplossing gevonden heb, meer een vieze hack eigenlijk:
De connectie valt weg door de Wireless Zero Configuration-service. Deze speurt de hele tijd de ether af naar connectiemogelijkheden en vergeet daarbij af en toe de bestaande connectie te onderhouden.

Deze service kan handmatig uitgezet worden in het 'systeembeheer' menu en dan 'component services' dan staat hij bij 'Services (Lokaal)'. Als je op eigenschappen klikt kan je ervoor kiezen om deze service handmatig op te starten. Als je dan je connectie kwijt bent, of met je laptop ergens bent waar je het netwerk nog niet kent, zet je hem weer aan.

Het uit en aan zetten kan makkelijker dan met de component service tool (behalve het op handmatig opstarten zetten). Maak een nieuwe snelkoppeling en voer als commando in:
%windir%\System32\net.exe start "Wireless Zero Configuration-service"

en noem de koppeling 'start wifi zoeken' of iets dergelijks. Doe hetzelfde voor dit commando (maar dan met in de naam 'stop'):
%windir%\System32\net.exe start "Wireless Zero Configuration-service"

Heb je verbinding? Stop de service dan. Lukt connecten niet, start de service."



3)
En deze lijkt me nog de handigste maar het lijken me wel lapmiddelen.

"Op een of andere manier heb ik een bypass voor het probleem gevonden: als ik vanaf mijn portable een "Remote Desktop" sessie start naar de Medion desktop, dan is het probleem verdwenen: de connectie blijft stabiel, uren aan een stuk. Zelfs nadat de "Remote desktop" sessie afgesloten is en ik terug op de desktop ga werken is er geen probleem meer... tot de volgende reboot.
Ik heb het probleem gemeld bij Medion en ik hoop dat ze er wat gaan mee aanvangen.


4)
Andere oplossing

5)
Ik heb hetzelfde probleem gehad. Enige remedie die echt hielp:
- Geen WEP en WPA encryptie gebruiken
- MAC-Adres filtering aanzetten op je router
- Sterk wachtwoord op je router en XP

Sindsdien geen problemen meer gehad. Het nadeel is wel dat je netwerk zeer mager (lees eigenlijk niet) beveiligd is. Aan de andere kant woon ik in een deel van NL waar dit niet zo'n probleem is
 
Laatst bewerkt:
De vraag is verplaatst naar de juiste sectie.

Het kanaal veranderen wil ook nog wel eens helpen.
Misschien dat een apparaat of ander netwerk op je huidig kanaal stoort. :)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan