TightVNC ziet een computer niet

Status
Niet open voor verdere reacties.

bobcom

Gebruiker
Lid geworden
28 jan 2009
Berichten
8
Heb op 4 computers (alle 4 windows XP Home) die in een netwerk aan een modemrouter hangen TightVNC geinstalleerd. Daardoor kan ik vanaf mijn bureau alle vier de computers met één keyboard / mouse bedienen en op één scherm zien. Alleen wil TightVNC geen verbinding maken met één van de twee laptops. Ik kan wel met de desbetreffende laptop alle andere computers overnemen, maar omgekeerd niet.

Computernaam en wachtwoord zijn correct, poorten staan ingesteld als op alle andere computers (5900 voor netwerk, 5800 voor IP), maar als ik de laptop in kwestie aanroep met TighVNC viewer zegt hij op alle drie de andere computers "failed tot connect" - vraagt niet eens naar wachtwoord, maar vindt de laptop domweg niet. Terwijl hij gewoon in het netwerk zichtbaar is.

Iemand een idee van wat eraan schort? Bij voor baat dank!
 
:thumb:Th@nks, m@rio! Dat was het!

Wat ik alleen niet snap: bij de andere computers staat de Firewall aan, en die ziet TightVNC wel. Vrees dat ik eens driftig in de settings van Firewall moet gaan neuzen - maar waar ik naar moet kijken is me een raadsel. Tips daarvoor zijn welkom, ben i.i.g. een heel stuk verder!
 
Laatst bewerkt:
Je zou in de uitzonderingen in de firewall kunnen kijken.
 
Beetje geprobeerd, heb WinVNC aan de lijst uitzonderingen in de Firewall toegevoegd en voor alle zekerheid poort 5900 (UDP) opengezet. Werkt nu met Firewall op "on":), maar als ik iets klunzigs heb gedaan hoor ik dat graag (weet nauwelijks wat van poorten en UDP :rolleyes:) Nogmaals hartelijk dank voor flitssnelle en goede hulp!
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan